تاریخ : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
کد 3155

فریدون بابایی اقدم:

سنگ فرش میدان شهید بهشتی نماد فرش تبریز است و باید مدیریت و نگهداری شود

در نشست امروز کمیسیون معماری و شهرسازی آخرین وضعیت میدان شهید بهشتی و فرش سنگی بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر تبریز فریدون بابایی اقدم گفت: فرش موزاییکی میدان شهید بهشتی تبریز با هدف ایجاد منظر شهری در مرکز شهر، با نگاه به پیشینه و شهرت جهانی فرش تبریز طراحی شده است. و با گذشت زمان تبدیل به یک نماد و برند شده است ولی به علت نبود مدیریت و نگهداری به مرور تخریب شده است.
رضا پاک نهاد شهردار منطقه 8 تبریز گفت:میدان شهید بهشتی در زمان تحویل به شهرداری علاوه بر شکستگی کاشی ها مشکلات عدیده دیگری مانند چهار غرفه بلاتکلیف داشت که تبدیل به یک معظل شهری شده بود که توسط شهرداری این معظل بر طرف شد.
پاک نهاد ادامه داد: مشکل ذاتی این میدان طراحی به شکل گودال است که فضای بی دفاع شهری به دور از دید تشکیل داده است و خرابی، حاصل در دید نبودن این میدان است.
محمد اشرف نیا نایب رییس کمیسیون معماری و شهرسازی نیز گفت: متاسفانه این میدان عملاً بی استفاده است و فضا باید از نظر طراحی طوری عالی باشد که طرح خود به خود حفظ شود و مردم به صورت مطلوب از آن استفاده کنند.
اشرف نیا ادامه داد: شاید این طرح ایده آل است ولی مورد استفاده مردم نیست و به نظر من بهتر بود مانند میدان امام اصفهان طراحی می شود تا به یک میدان بزرگ شهری تبدیل شود.
در ادامه این بحث مقرر گردید شهرداری منطقه 8 با مشارکت مشاور طرح نسبت به ساماندهی میدان شهید بهشتی طرح خود را به کمیسیون ارائه دهند.
فریدون بابایی اقدم در ادامه این نشست با اشاره به گام‌های مجموعه شهرداری منطقه 3 در راستای تحولات اساسی در خصوص اجرای خدمات شهری در عمق محلات گفت: با حضور داود طالب نژاد در شهرداری منطقه 3 توسعه و پیشرفت خوبی در حوزه شهرداری منطقه 3 انجام شده است و از اقدامات چشمگیر در این حوزه افتتاح چندین پارک محله ای است.
در پایان این نشست با حضور شهرداری منطقه سه اعضای کمیسیون با طرح های عمرانی در دست اقدام در این حوزه بیشتر آشنا شدند.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.