تاریخ : يکشنبه 29 ارديبهشت 1398
کد 3148

توسط برخی از اعضا شورای شهر مطرح شد:

گلایه از وضعیت آسفالت معابر تا پیگیری نحوه پرداخت اضافه کاری پرسنل شهرداری

برخی از اعضای شورای اسلامی شهر در تذکرات جداگانه مشکلات موجود را بیان کردند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، شهرام دبیری رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز در تذکری در صد و بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از بازار تبریز بازدیدی انجام دادم که اصناف با مشکلاتی روبرو بودند که در صحن مطرح می کنم.
وی ادامه داد: در ابتدا پرداخت بیمه برای مغازه هایی است تحت پوشش بیمه قرار دارند.
دبیری افزود: مشکل دوم اختصاص مغازه هایی است که توسط شهرداری اختصاص یافته و از شهردار محترم تقاضا دارم که مغازه ها هرچه سریعتر به اصناف تحویل شوند.
وی تقاضا سوم اصناف را دریافت وام برای بازسازی مغازه ها عنوان کرد و گفت: پیشنهاد می شود شهرداری تبریز موضوع شهر هوشمند و مانیتورینگ را در مراحل بازسازی در این مکان اجرا کند.
فریدون بابایی اقدم رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز نیز در تذکر گفت: در مورد آسفالت ریزی شهرداری زحمات زیادی کشیده است، اما گاها مسیر هایی آسفالت تراشی و آسفالت ریزی می شوند که نیاز نیست، و مسیر هایی وجود دارد که به شدت نیاز به آسفالت ریزی است.
وی ادامه داد: بطور مثال در منطقه زمزم مارالان و... چاله هایی وجود دارد که بسیار بزرگ است ولی آسفالت ریزی انجام نمی شود و در مسیر هایی شاهد آسفالت ریزی هستیم که آسفالت ریزی کلی نیاز نیست و مشکل با لکه گیری نیز قابل حل است.
محرم محمد زاده دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز در تذکری گفت: گاها صحبت هایی در شورا انجام می شود ولی مدیران توجهی به این صحبت ها نمی کنند.
وی ادامه داد: در سال ۹۶ گلنگ زنی برای مسیر گشایی در شهرک صیاد شیرازی انجام گرفت ولی هیچ فعالیتی انجام نشده است و اهالی این منطقه ناراضی هستند.
محرم زاده در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: برخی از پاکبانان در ابتدا با مدرکی وارد شهرداری شده اند و در حال حاضر با تلاش ادامه تحصیل داده اند ولی متاسفانه مدارکشان در حقوق لحاظ نمی شود.
وی افزود: در بعضی شهر ها کارمندان شهرداری با قرارداد مستقیم فعالیت می کنند شهرداری تبریز نیز تحقیق کند که اگر این قضیه واقعیت داشته باشد شهرداری تبریز نیز به تدریج دست شرکت های تانین نیرو را قطع کنند.
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر حاشیه اتوبان پاسداران به محل استقرار وانت بار ها تبدیل شده است که  از شهرداری تقاضا دارم برخورد شود، چراکه گاها شاهد تصادفات شدید به علت استقرار وانت بار ها و ایجاد ترافیک هستیم.
وی همچنین گفت: در طول روزهای گذشته چند نفر از مربیان سازمان ورزش به دفتر بنده مراجعه کرده اند که قارداد همکاری آنها توسط شهرداری تمدید نمی شود مه لازم است شهرداری به این قضیه رسیدگی کنند.
کریم صادقزاده تبریزی سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز نیز در تذکری گفت: برای سومین بار در سه جلسه متوالی در خصوص پرداخت اضافه کاری با مبنای سال 97 تذکر می دهم.
وی ادامه داد: شهرداری تبریز نباید با عنوان اینکه بودجه کافی برای پرداخت اضافه کاری لحاظ نشده بدعت گذاری کند و از این به بعد شاهد سوء استفاده دیگر کارخانجات باشیم، بلکه باید به دنبال تامین منابع باشد.
صادقزاده خاطر نشان کرد: در وضعیت فعلی اقتصادی جامعه چشم امید کارگران به شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز است و از شهردار محترم تقاضا داریم که لبا اتخاذ تدابیر لازم، پرداخت حقوق و مزایا بر اساس قانون کار و مصوبات شورای عالی کار انجام پذیرد.
وی همچنین گفت: در شرایط اقتصادی حاکم بر شهرداری تبریز، شهرداری باید هزینه های زاید را حذف کند نه اینکه بخواهد از هزینه های جاری و حقوق پرسنل این کسری را جبران نماید.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در بخض دیگری از صحبت های خود گفت: چرا شهرداری برای اخذ عوارض میلیاردی آلایندگی پتروشیمی و پالایشگاه تبریز اقدامی نمی کند.
وی ادامه داد: با توجه به نامه ارسالی معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و ارایه آن نامه به کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز تاکنون اقدام موثری برای اخذ عوارض آلایندگی واحد های پالایشگاه و پتروشیمی تبریز انجام نپذیرفته است.
صادقزاده خاطر نشان کرد: متاسفانه احداث پارک محلی کجوار در حد شعار باقیمانده است در حالیکه پالایشگاه و پتروشیمی وظیفه دارند برای اهالی کجوار و باغ معروف پارک احداث نمایند.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.