تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
کد 3142

توسط کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر صورت گرفت:

بررسی مشکلات خیابان ۴۲ متری تبریز

توسط کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز مشکلات خیابان 42 متری تبریز بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، فریدون بابایی اقدم رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهرتبریز در این جلسه گفت: احداث خیابان 42 متری تبریز قبل از اینکه تملک در منطقه آغاز شود سال ها در بودجه شهرداری تبریز لحاظ می شد.
وی ادامه داد: در برهه ای از زمان بدلیل مشکلات مالی سهم شهرداری تبریز از لاله پارک واگذار شد و بخش عمده ای از این پول به مسیر گشایی خیابان ۴۲ متری اختصاص یافت و تملک ها بصورت پراکنده انجام شده است و در شرایط موجود بخش قابل توجهی از خانه ها در مسیر باقی مانده است.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهرتبریز  همچنین گفت: در سال ۹۸ حدود ۴ میلیارد تومان برای مسیر گشایی این پروژه اختصاص یافته است.
محمد رضا قربانیان شهردار منطقه ۱ نیز گفت: تملک در این پروژه از سال ۹۱ آغاز شده و تا سال ۹۴ ادامه داشته و از  سال ۹۴ تملک در این منطقه متوقف شده است.
وی ادامه داد: حدود ۲۷ میلیارد تومان برای تملک ۱۹۹۵۵ متر مربع هزینه شده و در مجموع ۲۷۱ واحد تملک شده است و در سالجاری نیز رقمی از سوی ستاد بازآفرینی شهری در بودجه اعمال شده است ولی با مبلغ ۴ میلیارد تملک ها به پایان نخواهد رسید.
رسول وظیفه شناس شهردار منطقه ۱۰ تبریز نیز در این جلسه گفت: این پروژه یکی از مهم ترین و اصلی ترین خیابان هایی است که در سطح کشور در حال اجراست.
وی ادامه داد: متاسفانه از سال ۹۴ تملک ها ناقص مانده است، پیگیری های لازم برای ارایه کد  انجام شده ولی چون مسیر طولانی است تصمیم گرفته شده در فاز اول کد مسیر  از مدرسه باقر العلوم تا کوثر شرقی مشخص شود و ۶۲ واحد در مسیر هستند که امیدواریم بتوانیم امسال این بخش را مورد بهره برداری قرار دهیم.
ایرج شهین باهر شهردار تبریز نیز در این جلسه گفت: در دوران قبل که در کمیسیون عمران در مورد پروژه بحث شد و اعلام کردیم که پروژه قابلیت اجرا ندارد ولی متاسفانه عملیات احداث خیابان آغاز شد.
وی با بیان اینکه تا بحال نزدیک ۵۰ میلیارد تومان به این پروژه هزینه شده است خاطر نشان کرد: طرح و پروژه باید برای رفاه حال همشهریان باشد نه اینکه مردم با مشکلات فراوان مواجه شوند.
شهردار تبریز ادامه داد: باید طبق پیشنهاد مشاور حرکت کرد، تا یک ماه هیچ مدیر شهرداری حق دخالت در پروژه را ندارد و مشاور طرح نهایی را ارایه نماید و از مشاور تضمین های کافی اخذ خواهد شد و باید دسترسی های محلی و... رعایت شود.
شهین باهر در پایان خاطر نشان کرد: هرگونه شکایت و نارضایتی اهالی بر عهده مشاور طرح است.
محمد اشرف نیا نایب رییس کمیسیون معماری و شهر سازی نیز گفت: مشاور طرح هم طراحی مسیر را انجام دهد و‌ هم نظارت عالی را بر عهده مشاور باشد.
وی ادامه داد: مسیر در داخل شهر است و باید به تمام کوچه ها دسترسی در نظر گرفته شود.
پس از بحث و بررسی در کمیسیون معماری و شهرسازی مقرر شد مشاور طرح نقش محیط طرح نهایی را حداکثر تا یک ماه با تمام جزئات تحویل شهرداری نماید.
همچنین مقرر گردید مهندسین مشاور طرح نقش محیط بعنوان نظارت عالی بر اجرای طرح جوابگو هرگونه عواقب ناشی از اجرا طرح باشد.
همچنین مقرر گردید شهرداری پیشنهاد حذف امتداد ۴۵ متری حد فاصل ایده لو تا یوسف آباد را با توجه به مشکلات توپوگرافی و یکسان بودن عرض دو خیابان ارایه نماید.
معاونت شهرسازی شهرداری تبریز نیز مکلف شد نسبت به تعیین تکلیف پروانه های صادره از لحاظ بیمه و نظام مهندسی اقدام نماید و شهرداری مکلف شد تا بعد از ارایه طرح توسط  مشاور نسبت به اجرا اقدام نماید.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.