تاریخ : يکشنبه 22 ارديبهشت 1398
کد 3136

تقی پور در نطق میان دستور:

تجهیزات مختلف مقابله با آتش باید در بازار تبریز دپو شوند

عبداله تقی پور در نطق میان دستور جلسه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: لازم است تجهیزات مختلف مقابله با آتش باید در بازار تبریز دپو شوند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، عبداله تقی پور رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در نطق میان دستور جلسه شورای اسلامی شهر تبریز  با اشاره به تلاش آتش نشانان در مهار آتش‌سوزی بازار تبریز گفت: انتقادات و ایرادات مطرح شده نافی زحمات آتش نشانان نیست.
وی ادامه داد: روز حادثه در محل حاضر شدم و جا دارد از تلاش های ایثارگرانه نیروهای آتش نشانی تشکر کنیم، جا دارد از نصب شیرهای هیدرانت در بازار تبریز تشکر کنیم.
وی ادامه داد: تجهیزات اولیه مانند دستگاه تنفسی در آتش نشانی به تعداد کافی وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: در تبصره های دایمی بودجه سال ۹۷ بندی مبنی بر اختصاص سه درصد از پروانه های ساختمانی برای تهیه تجهیزات تصویب شده است که منبعی مطمئن برای خرید تجهیزات آتش نشانی است.
وی با بیان اینکه از شهردار تبریز برای حضور و نظارت دقیق در حین آتش سوزی نیز تشکر می کنم، گفت: مهم ترین منبع مهار آتش آب است، ولی موارد دیگری نیز برای مهار آتش متناسب با نوع حریق وجود دارد که باید در آتش نشانی موجود باشد تا در صورت بروز حوادث در تبریز با مشکلات مواجه نباشیم.
تقی پور یادآور شد: حادثه پلاسکو درس بزرگی برای مدیریت شهری در مقابله با حوادث بود که باید از تجربیات این حادثه تلخ درس های بزرگی گرفت.
وی ادامه داد: اینکه مصوب شده آتش نشانان در صورت بروز حادثه بعنوان شهید تلقی شوند بسیار ارزشمند است. آتش نشانان در روز آتش سوزی بازار با رشادت و دلاوری به کانون آتش حمله می‌کردند و هیچگونه نمی توان تشکر کرد.
وی با بیان اینکه وجود مواد قابل اشتعال و دپو لوازم و انبار های متعدد در بازار تبریز بسیار خطر ناک است، گفت: با توجه به ثبت جهانی بازار تبریز این مجموعه باید به بازار تک فروشی تبدیل شود.
وی تاکید کرد: تجهیزات مختلف مقابله با آتش باید در بازار تبریز دپو شوند، قبلا در پشت بام بازار عوامل انتظامی مستقر بودند و در حال حاضر این استقرار وجود ندارد و اگر در لحظات اولیه آتش اطلاع رسانی می شد مانع از گسترش آتش می شد.
وی با بیان اینکه نصب تجهیزات اولیه آتش نشانی در مناطق مختلف بازار تبریز نیاز است، گفت: فرسودگی شبکه انتقال برق در بازار تبریز نیز جای بحث دارد.
تقی پور گفت: آتش سوزی بازار تبریز علاوه بر اینکه بحران مدیریتی باشد بحران مالی و روانی است، جا دارد از تلاش های عوامل انتظامی نیز در این حادثه تشکر کرد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.