تاریخ : يکشنبه 25 فروردين 1398
کد 3096

در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز صورت گرفت:

بررسی پروژه های بالای 5 میلیارد شهرداری تبریز

در صد و هیجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز، پروژه های بالای 5 میلیارد شهرداری تبریز بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، محمد اشرف نیا رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز در بررسی پروژه های عمرانی بالای 5 میلیارد ریال شهرداری تبریز گفت: در مجموع 68 پروژه عمرانی بالای 5 میلیارد ریال در شهر تبریز در حال اجرا است که ۴۵ پروژه در سال ۹۷ اجرا شده و یا در حال اجرا است.
وی ادامه داد: 8 پروژه در منطقه یک، ۱۳ پروژه در منطقه دو، ۲ پروژه در منطقه سه، 5 پروژه در منطقه پنج، 3 پروژه در منطقه شش، 3 پروژه در منطقه هفت، 2 پروژه در منطقه هشت، 3 پروژه در منطقه نه، 2 پروزه در منطقه ده، 1 پروژه توسط شهرداری مرکز، 1 پروژه توسط سازمان آرامستان ها و 1 پروژه توسط سازمان عمران در حال اجراست.
اشرف نیا در ادامه با انتقاد از وضعیت آسفالت‌ریزی در مناطق مختلف گفت: وضعیت آسفالت در شهر بسیار نامناسب است و شاهد بودم که آسفالتی که شب ریخته شده بود، صبح مانند پودر خرد شده بود.
وی ادامه داد: شب برای بازید از آسفالت‌ریزی حاضر بودم اما حتی یک نفر هم از شهرداری حضور نداشت و کسی که به نام ناظر بود حتی نمی‌دانست آسفالت و قیر چیست.
در ادامه فرج محمد قلیزاده نیز در این مورد گفت: برخلاف سالهای گذشته که تمام پروژه‌ها با ترک تشریفات واگذار می‌شد اما از دوره جدید اکثریت پروژه‌ها با مناقصه واگذار شده است و از آغاز شورای پنجم ۱۵ پروژه به شورا گزارش شده که ۳ پروژه کمتر از ۲۰ درصد و ۴ #پروژه کمتر از ۴۰ درصد پیشرفت داشته ‌اند.
سونیا اندیش نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در مورد وضعیت آسفالت شهر تبریز گفت: از فعالیت های کمیسیون عمران تشکر می کنم، اما به نظر من در مورد بحث‌آسفالت آنجه که اصلا وجود ندارد نظارت کافی بر آسفالت ریزی است و‌علی رغم وجود مصوبه شورا مبنی بر عدم خرید آسفالت از خارج ‌از سازمان عمران و شهرداری در بازدیدی در روزهای عید متوجه شدیم که ناظر فنی بر آسفالت ریزی وجود نداشت و تایید فنی و آزمایشگاهی وجود نداشت و کف سازی و آماده سازی فنی نیز وجود نداشت.
وی ادامه داد: عدم نظارت باعث تضییع حقوق مردم و بیت المال می باشد و‌ تخلف واضح در آسفالت ریزی در سطح شهر وجود دارد چراکه آسفالت ریزی یکی از مهم ترین درخواست های مردم در جهت روان سازی زندگی عادی هستند و اینگونه آسفالت ریزی حیف و‌ میل حق الناس است.
محرم محمد زاده دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز در مورد وضعیت آسفالت معابر شهر تبریز گفت: در تمام شهر های ایران آسفالت معابر مانند شیشه است و چاله ای وجود ندارد علی رغم این در تبریز در صد متر از خیابان چندین چاله وجود دارد و کسی به این چاله ها توجهی نمی کند.
وی ادامه داد: در هیچ جای کشور تمام مسیر ها هر سال آسفالت نمی شوند ولی در تبریز تصمیم گرفته شده هر سال خیابان ها را سیاه کنند و باید از پیمانکاران تضمین کیفیت ۲۰ ساله گرفته شود.
محمد زاده افزود: چون هیچ نظارتی وجود ندارد مشکلاتی این چنینی برای وضعیت آسفالت معابر بوجود می آید و تا این مشکلات حل نشود در مورد آسفالت مشکل خواهیم داشت.
فریدون بابایی اقدم رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این نشست گفت: از دغدغه همکاران در مورد آسفالت و هزینه های آن تشکر می کنم ولی دغدغه تمام همکاران مربوط به آسفالت شد و در مورد پروژه های‌ عمرانی سوالی نشد.
وی ادامه داد: از شهرداری تبریز دفاع می کنم در طرح آسفالت، اینکه در این وضعیت شهرداری تبریز می تواند در محلات آسفالت ریزی کند بسیار عالی است.
محمد اسحقی معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز نیز در این جلسه گفت: بابت نظارت بر پروژه های عمرانی از کمیسیون تشکر می کنم.
وی ادامه داد: از ۶۸ پروژه عمرانی بالای 5 میلیارد ریال در شهرداری تبریز ۶ پروژه غیر فعال است و بقیه پروژه ها فعال اند که پروژه های غیر فعال یا مشکل تملک دارد، یا مشکلات نوسان قیمت و یا در بودجه منظور نشده اند و بقیه پروژه ها فعال هستند.
اسحقی با بیان اینکه در بحث نظارت بر پروژه های عمرانی از تمام همکاران ستادی و مناطق تشکر می کنم خاطر نشان کرد: به لحاظ پیشرفت کیفی موضوع فردی نیست و تمام مراحل به هم گره خورده اند تا مصالح استاندارد وجود ندارد نمی توان استاندارد عمل کرد.
وی همچنین عنوان کرد: در بحث مقایسه شهر ها کم لطفی وجود دارد در سفر به شهر های دیگر بعنوان مسافر در قسمت مرکز شهر سفر می کنیم ولی در تبریز در کوچه پس کوچه ها دنبال مشکلات هستیم و نباید منفی نگر نباشیم.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در مورد آسفالت نیز توضیحاتی داد و گفت: آسفالت تولیدی شهرداری تبریز بسیار با کیفیت است و در سال گذشته تقریبا صد درصد آسفالت را خودمان تولید کردیم.
در ادامه جلسه موضوع عضویت در هیئت های حل اختلاف مالیاتی استان در دستور کار اعضا شورای اسلامی شهر قرار گرفت و آقایان صادقزاده تبریزی، مسعودی ریحان، محمد زاده، تقی پور و فرج قلیزاده برای عضویت کاندیدا شدند و آقایان تقی پور، فرج قلیزاده و صادقزاده تبریزی به ترتیب برای عضویت در کمیته حل اختلاف تجدید نظر، بدوی و علی البدل انتخاب شدند.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.