تاریخ : چهارشنبه 21 فروردين 1398
کد 3095

توسط کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رخ داد:

بررسی عملکرد سازمان ورزش در سال 97 و برنامه های سال 98

توسط کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز عملکرد سازمان ورزش شهرداری تبریز در سال 97 و همچنین برنامه های پیشنهادی برای سال 98 بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، سعید نیکو‌خصلت عضو کمیسیون رهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز در مورد عملکرد سازمان ورزش شهرداری تبریز در سال 97 گفت: در سال گذشته اتفاقات خوبی در سازمان ورزش اتفاق افتاده و یکسری رکورد ها نیز در سازمان وحود داشته است.
وی تلفیق سه سازمان ورزش، فرهنگی هنری و سلامت با همدیگر و تغییر مدیر عامل سازمان را باعث رکود در سال گذشته دانست و گفت: متاسفانه در حال حاضر فضای بلاتکلیفی در سازمان ورزش حاکم شده است.
نیکو خصلت افزود: سازمان در ورزش قهرمانی بسمت استفاده از ورزشکاران غیر بومی حرکت می کرد که امیدواریم در سال ۹۸ این موضوع حل شود.
عبدی قایم مقام سازمان ورزش شهرداری تبریز در تشریح عملکرد سازمان ورزش شهرداری تبریز در سال 97 گفت: سازمان ورزش شهرداری در سال ۹۷ با ایجاد تحولاتی درگیر نابسامانی و بلاتکلیفی است و چارت مشخصی وجود ندارد.
وی ادامه داد: در سال گذشته طبق سیاست های شورا سعی شده است که در حوزه ورزش همگانی و توزیع برابر امکانات در بین شهروندان اتفاق افتد.
عبدی افزود: بر اساس آمار های رسمی در سال گذشته طرح ابتکاری صبح و ورزش در پارک های سطح شهر، ۱۱۷ ایستگاه از ساعت ۷.۳۰ تا ۸.۳۰ روزانه نزدیک به ۱۰ هزار نفر شرکت می کنند.
وی ادامه داد: در سال 97 در مجموع ۴۵ همایش دوچرخه سواری، کوهپیمایی و پیاده روی نیز توسط سازمان ورزش شهرداری تبریز برگزار شده است.
قایم مقام سازمان ورزش شهرداری تبریز در ادامه برگزاری المپیاد های ورزشی محلات تبریز نیز اشاره کرد و گفت: در جهت رونق و توسعه ورزش های همگانی در محلات، المپیاد ورزشی محلات تبریز در با محوریت فوتسال آقایان و بانوان، ورزش های بومی محلی و والیبال آقایان و بانوان برگزار شد.
عبدی همچنین تقویت مدارس ورزشی در طول تابستان، برگزاری مسابقات ورزش های کارمندی، تقویت فعالیت تیم های پایه در گروه نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید، تیم های قهرمانی در سال شیرجه، بسکتبال، والیبال، تکواندو، کاراته، فوتبال و برگزاری مسابقه شطرنج سیمولتانه بمناسبت تبریز ۲۰۱۸ را از دیگر برنامه های اجراشده در سال 97 توسط سازمان ورزش شهرداری تبریز عنوان کرد.
قایم مقام سازمان ورزش شهرداری تبریز در مورد برنامه های این سازمان در سال 98 نیز توضیحاتی داد و گفت: توسعه طرح صبح و ورزش، توسعه طرح هم رکابی سلام با هدف ترویج استفاده از دوچرخه، گسترش مدارس ورزشی در سطح شهر، برگزاری فستیوال بازی های کودکان، شناسایی یا تربیت و به کارگیری شهروندان ورزشکار بعنوان ورزش یار، تبدیل پارک ها به فضاهای فعال، شناسایی فضاهای بلااستفاده براس اسجاد اماکن ورزشی، ادامه طرح منزلت در استخر ها، همکاری با فدراسیون ها ونهاد های عمومی، آگاه سازی شهروندان در رابطه با سواد حرکتی و ایجاد ایستگاههای ورزش همگانی بخشی از برنامه های پیشنهادی این سازمان برای سال 98 است.
حجت الاسلام حمیدی معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز نیز در این جلسه گفت: ایستگاه های ورزش که در سال ۹۷ آغاز شده کار بسیار ارزشمندی است و بخشی از وظایف شهرداری در زمینه های فرهنگی ورزشی در این برنامه انجام می گیرد.
وی ادامه داد: توزیع عادلانه اماکن ورزشی در سطح شهر وجود ندارد باید تلاش شود که توزیع امکانات عادلانه تر شود و
افزایش زمینه های ورزش های همگانی و‌ همکاران باید افزایش یاید.
ایوب بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های سازمان ورزش در گسترش ورزش های همگانی گفت: در رابطه با بحث ورزش شهرداری ساختار مشخص وجود ندارد و ارتباط بین دو سازمان مشخص نیست و باید ساماندهی شود.
وی ادامه داد: در مورد افزایش فضاهای ورزش های همگانی سازمان ورزش و جوانان آماده همکاری است.
فرج محمد قلیزاده عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این جلسه گفت: جای افسوس دارد که تشکیلاتی که بلحاظ قانونی فقط سه ماه می تواند با سرپرستی اداره شود چندین ماه است که به حال خود رها شده است.
وی ادامه داد: تصدی شهرداری ها و حتی دولت در ورزش قهرمانی ظلم است چراکه شهرداری ها نه صلاحیت علمی و نه وظایف قانونی برای تیم داری در ورزش قهرمانی دارد.
قلیزاده خاطر نشان کرد: در ورزش همگانی نیز نباید این اشتباه تکرارشود و وظیفه شهرداری فقط بستر سازی در ورزش است و اگر به اجرا وارد شود قطعا فساد بوجود خواهد آمد.
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز همچنین گفت: تا زمانیکه اصلاح ساختار در شهرداری تبریز انجام نگیرد نمی توانیم موفق شویم.
 
محرم محمد زاده دیگر عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این جلسه گفت: ای کاش حساسیت ها در تمام قسمت های شهرداری صورت گیرد چراکه در بعضی از پروژه های عمرانی میلیاردها جابجا شده است، بطور مثال در پروژه میدان آذربایجان بالای صد میلیارد جابجا شده است و کسی پیگیر نیست.
وی ادامه داد: در کنار این ها در بخش ورزش حساسیت فراوانی وجود دارد و باید در شهر تبریز محلی باشد تا بچه های این شهر دور هم جمع شده و بازی کنند و ای کاش کاری کنیم که آیندگان مارا بخاطر حذف بعضی چیزها بازخواست نکنند.
شهرام دبیری رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این مورد گفت: از عملکرد سازمان ورزش در سال ۹۷ و پیشنهادات برای سال ۹۸ تشکر می کنم.
وی ادامه داد: اینکه بالای ۱۰ هزار نفر ورزشکار سازمان یافته در شهر وجود دارد، یا اینکه سرانه ورزشی شهر را توانسته ایم افزایش دهیم بسیار خوب است چراکه افزایش سلامت در جامعه نیز بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.