تاریخ : چهارشنبه 8 اسفند 1397
کد 3053

تصویب کلیات اجرا پل همسان کابلی توسط کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک

کلیات اجرای پل همسان کابلی توسط کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز تصویب شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، محمد اشرف نیا در آغاز جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: نظرات کارشناسی نشان می دهد که مطالعات طرح کامل نیست و مغایرت در آمار گیری بیانگر این است که اگر اختلاف آمار وجود داشته باشد طرح پاسخگو نخواهد بود.
وی ادامه داد: باید مصوبات کمیسیون و در نهایت مصوبات شورا به طور کامل اجرا شود و به مصوبات شورا اهمیت و بها داده شود.
اشرف نیا افزود: طرح ها و پیشنهادات شهری باید توسط شهرداری و شورای شهر بررسی، پیشنهاد و در نهایت اجرا شود و در طرح پیشنهادی شهرداری تبریز در مورد پل همسان کابلی تبریز چند مورد اشکال وجود دارد که باید توسط مشاور بررسی و ‌رفع شود.
وی با بیان اینکه نباید طراحی و اجرای طرح مختص امروزبوده بلکه باید سالهای آینده نیز در نظر گرفته شود خاطر نشان کرد: باید از دانشگاهیان، افراد با تجربه و با سابقه نیز مشورت گرفته شود و نظرات افراد نخبه و خبره نیز مد نظر باشد.
محمد حسین اسحقی معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز نیز در این جلسه و در توضیح طرح پل همسان کابلی گفت: تقاطع پل همسان کابلی برای حل مشکل ترافیکی جاده ایل گلی به سمت مرکز شهر در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه این طرح از سال ۹۴ درحال مطالعه است و آمار ارایه شده توسط مشاور مربوط به سه سال پیش است خاطر نشان کرد: مطالعات توسط شرکت دارای رتبه یک ترافیک بررسی شده و مشخصات و مشکلات موجود در محل بارها در شورای ترافیک تبریز و شورای ترافیک شهرستان و در نهایت در شورای عالی ترافیک استان بررسی شده است و طرح نهایی برای بررسی به کمیسیون ارجاع شده است.
عبداله تقی پور عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این باره گفت: با توجه به اینکه ۱۷۸ درخت در محل احداث این پل قرار دارند، موضوع در کمیسیون بند 7 کمیته حفظ و گسترش فعلا تصویب نشده است.
وی ادامه داد: بهتر است شهرداری با اخذ تدابیر لازم طرح را بصورتی پیش بینی کنند تا نیازی به جابجایی درختان محل وجود نداشته باشد.
محمد اشرف نیا رییس کمیسیون عمران و ترافیک و حمل و نقل در پایان ضمن اعلام اینکه اعضا کمیسیون با کلیات طرح پیشنهادی شهرداری برای احداث پل همسان کابلی موافق هستند خاطر نشان کرد: باید برآورد قیمت مشخص شود و نقاط کور و‌کره های ترافیکی نیز لحاظ شود.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.