تاریخ : سه شنبه 11 دي 1397
کد 3007

با بررسی موضوع در کمیته های کارشناسی شکل می گیرد

همت دوباره برای انتشار هفته نامه «تبریز»

کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، بررسی انتشار هفته نامه شهرداری را به کمیته های کارشناسی واگذار کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، انتشار هفته نامه ای جامع که به آموزش های فرهنگ شهروندی بپردازد، از سال گذشته در دستور کار شورای شهر قرار گرفت. بر این اساس نشریه داخلی شهرداری تبریز که مجوز آن در سال 1371 اخذ شده است، از بهمن ماه سال گذشته با هدف بازبینی مجدد در شکل انتشار آن، متوقف گردید.
کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز که در ماه های اخیر به طور جدی به این موضوع ورود کرده است، در نشست این هفته خود، با حضور مدیران روابط عمومی شهرداری و شورای شهر به بررسی کارشناسی انتشار مجدد هفته نامه «تبریز» پرداخت.
محمدباقر بهشتی، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در این ارتباط اظهار داشت: شورای شهر وظیفه دارد در همه حوزه های ممکن، ارتباطی مستمر با شهروندان برقرار کند و از این رو به نظر می رسد در کنار رسانه هایی مثل رادیو و تلویزیون باید از ظرفیت رسانه های چاپی نیز بهره گرفت.
بهشتی در عین حال تاکید کرد: آنچه تحت عنوان هفته نامه داخلی «تبریز» تا چندی پیش منتشر می شد، به هیچ عنوان هدفدار نبود.
وی با تاکید بر ضرورت بهبود فرهنگ عمومی و رفتارهای اجتماعی افزود: در این نشریه باید آموزش های شهروندی و شهرنشینی با زبانی جذاب برای مردم ارائه شده و به صورت رایگان در اختیار همه خانواده ها قرار گیرد.
فرج قلی زاده، دیگر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی اما با بیان اینکه شهرداری تا امروز میلیاردها سرمایه در حوزه رسانه های جمعی هزینه کرده است، این هزینه ها را بدون خروجی مشخص توصیف کرد و افزود: قبل از آغاز هر کار تازه ای باید پروژه های رسانه ای قبلی را مطالعه و نقاط ضعف و قوت آنها را احصا کنیم.
قلی زاده افزود: گرچه اعتقاد دارم که پشت پروژه های رسانه ای نیت های خیر وجود دارد اما این برنامه ها در میدان عمل به محملی برای تبلغِ کارهای نکرده تبدیل شده که تنها خروجی آن دامن زدن به تنفر عمومی بوده است!
این عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز پیشنهاد کرد تیمی کارشناسی برای ارزیابی همه برنامه های رسانه ای قبلی تشکیل گردیده و نتایج این بررسی در انتشار هفته نامه جدید به کار گرفته شود.
شهرام دبیری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیز در این نشست با بیان اینکه همه نظر سنجی ها نشان می دهد شهروندان از کمبود اطلاع رسانی ها در حوزه خدمات شهرداری ناراضی هستند، عنوان کرد: علی رغم وجود همه ابزارهای رسانه ای و مجازی، نشریات چاپی همچنان جایگاهی ممتاز در این حوزه دارند.
دبیری همچنین بر نقش سیاستگذاری و نظارت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی بر انتشار نشریه تاکید کرد.
بر اساس این گزارش در نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مقرر شد تا کمیته ای کارشناسی با مشارکت نمایندگان اعضای کمیسیون، معاونت فرهنگی شهرداری و اداره کل روابط عمومی شهرداری تبریز شکل انتشار و سیاستگذاری برای انتشار نشریه «تبریز» را بررسی و نتایج را برای تصمیم گیری کمیسیون ارجاع دهند.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.