تاریخ : يکشنبه 9 دي 1397
کد 3003

نشست مشترک رئیس شورای شهر با نخبگان و مدیران دانشگاهی

توان علمی دانشگاه ها به یاری مدیریت شهری می آید

چگونگی ارتباط مدیریت شهری تبریز با دانشگاه ، در نشست رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز با جمعی از مدیران دانشگاه تبریز و نخبگان مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، گسترش روابط مدیریت شهری تبریز با دانشگاه های استان آذربایجان شرقی موضوعی است که در این دوره از شورای شهر به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است.
بر همین اساس طی روزهای گذشته بررسی ابعاد مختلف احداث کارخانه زباله سوز توسط شهرداری به دانشگاه های سراسری تبریز و سهند سپرده شد. در ادامه این حرکت نیز، صبح امروز جمعی از مدیران دانشگاه تبریز و دفتر نخبگان استان آذربایجان شرقی در نشست با رئیس شورای شهر استمرار این همکاری را به بررسی گذاشتند.
معاون پژوهشی دانشگاه تبریز در این نشست خواستار انعکاس نیازهای مدیریت شهری به دانشگاه شد. دکتر علی اصغر عسگری در عین حال عنوان داشت: اعضای هیئت علمی دانشگاه ها باید برای اجرای برنامه های پژوهشی انگیزه داشته باشند و این موضوعی است که باید مورد توجه همه جانبه قرار گیرد.
دکتر مهرداد امامی تبریزی، رئیس دفتر نخبگان استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست با بیان این که فرصت بهره گیری از ظرفیت چهره های نخبه به سرعت رو به زوال قرار دارد، عنوان داشت: باید توان این چهره ها را در مدیریت شهری تبریز به کار بگیریم.
امامی ضمن تاکید بر ضرورت حمایت شهرداری از شرکت های دانش بنیان، در عین حال خاطر نشان کرد: این حمایت، جدای از حمایت مالی است چرا که ورود پول های دولتی به حوزه اقتصاد دانش بنیان می تواند به بزرگترین منبع فساد تبدیل شود و لذا این شرکت ها باید روی پای خود بایستند تا در نهایت کسانی که حرف برای گفتن دارند، در این میدان رقابت باقی بمانند.
رضا کهولی، چهره نخبه استان آذربایجان شرقی نیز که در این نشست حضور داشت، ضمن تقدیر از شورای اسلامی شهر تبریز بدلیل نگاه دانش محور به مدیریت شهری، عنوان داشت: علی رغم توجه شورای شهر، هنوز سهم استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان از پروژه های شهرداری تقریبا صفر است. وی پیشنهاد کرد شورای شهر با فراهم آوردن زیرساخت های قانونی این امکان را برای شرکت های دانش بنیان فراهم آورد.
دکتر شکور اکبرنژاد، رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز هم در این نشست با تاکید بر استفاده از تجارب بین المللی در مدیریت شهری دانش محور، عنوان داشت: برنامه های حمایتی شهرداری از شرکت های دانش بنیان در بررسی بودجه سال آتی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز همچنین خواستار اجرای عملی برنامه های مورد بحث در دیدار با نخبگان شد و تصریح داشت: برای همه ما ثابت شده است که اگر میخواهیم در این جامعه شاهد اقدامات عملی برای کاهش مشکلات باشم، باید بخش خصوصی را پای کار بیاوریم وگرنه تکیه بر توان دولت و شهرداری، ما را به جایی نخواهد رساند!
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.