تاریخ : دوشنبه 14 آبان 1397
کد 2902

معاون اقتصادی استاندار:

رفتاردوستانه کشورترکیه درزمانهای بحرانی، اثبات شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ما در زمانهای بحرانی در کنار مردم ترکیه بودیم تاکید کرد: در طی هشت سال جنگ تحمیلی ایران و عراق و همچنین تحریم های ظالمانه اقتصادی آمریکا با کشورمان همیشه شاهد رفتارهای دوستانه کشور و مردم ترکیه بودیم.
 
علی جهانگیری در آئین افتتاحیه چهارمین نشست مجمع همکاری‌های بین‌بخشی ایران و ترکیه در تبریز با تاکید بر توسعه و افزایش ارتباطات میان بخشی و تجاری دو کشور اظهار داشت: ایران و ترکیه  در زمینه‌های متنوع بسیاری از جمله فرهنگی، گردشگری، اقتصادی مشترکات بسیاری دارند و استفاده از این مشترکات برای هر دو کشور مهم و ضروری است.
وی افزود: برای اثبات ضرورت این مشترکات به عنوان معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از همین تریبون آمادگی خودمان را برای هرگونه همکاری بویژه در حوزه اقتصادی اعلام میکنم.
جهانگیری با اذعان به وجود بروکراسی های دست و پایگیر اداری در کشورمان، عنوان کرد: با وجود این قوانین دست و پا گیر اطمینان میدهیم که شرایط مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی ترکیه در استان ما فراهم است و بخش خصوصی ترکیه نیز مثل بخش خصوصی ایران از فضای کسب‌وکار مناسب در استان برخوردار خواهد بود.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای دسترسی به بازارهای غربی از طریق ترکیه و ترکیه برای ورود به بازارهای شرقی از طریق ایران به یکدیگر نیاز دارند.
جهانگیری روابط اقتصادی دو کشور را با وجود مشکلات و فرا و نشیب های موجود همواره رو به رشد و توسعه دانست.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.