تاریخ : سه شنبه 17 مهر 1397
کد 2845

در کمیسیون عمران و حمل و نقل؛

ادامه ساخت پروژه ساختمان جدید منطقه یک شهرداری تبریز تصویب شد

جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل با حضور اعضا کمیسیون و با ریاست محمد اشرف نیا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز؛ در آغاز این جلسه نماینده تاکسرانان فرودگاه به طرح مشکلات تاکسیرانان این محدوده پرداخت و با گلایه از حضور شرکتهای مشابه و افزایش انبوهی از تاکسیرانان در این منطقه گفت: متاسفانه تعداد پروازها و مسافران بسیار کاهش یافته و تقسیم مسافران در میان این تعداد از تاکسی عایدی چندانی را نصیب رانندگان نمیکند.
وی گفت: در این میان شرکتهایی نیز با جابجایی انحصاری برخی مسافران خارج از شهر (جلفا) فشارهای جانبی را به رانندگان وارد می کنند.
نماینده تاکسیرانان فرودگاه در ادامه با بیان دیگر مشکلات همچون کمبود پارکینگ، درخواست رسیدگی به مشکلات رانندگان را از اعضا کمیسیون عمران و حمل و نقل ارائه کرد.
رییس کمیسیون حمل و نقل نیز در ادامه سخنان وی گفت: در اسرع وقت با بررسی تیم کارشناسی به این موارد رسیدگی خواهد شد.
در ادامه جلسه اولین بخش از  دستور جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل مبنی بر بررسی ساختمان جدید منطقه 1 شهرداری تبریز، محمد اشرف نیا رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ساختمان در حال احداث شهرداری منطقه 1 در کاربری فضای سبز احداث شده و این موضوع نوعی تخلف برای خود شهرداری تبریز محسوب می شود.
وی افزود: اگر شهرداری تبریز از این دست تلخفات انجام دهد دیگر نمیتوان به شهروندان ایرادی گرفت و یا مانع آنها شد.
معاون عمرانی شهردار تبریز در پاسخ به انتقاد رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت: این پروژه در بودجه سال 96 توسط شورای چهارم مصوب شده بود.
محمدحسین اسحقی ادامه داد: شورای چهارم برای تجمیع بسیاری از واحدهای شهرداری تبریز از جمله شرکتهای همکار(همشهری ، نمودار) ، ایجاد ساختمان شورای اسلامی شهر تبریز و برخی دیگر از سازمانها، احداث این ساختمان را در دستور کار قرار داد.
وی گفت: شهرداری تبریز با تبدیل سه هزار و ششصد متر مربع به فضای سبز، یک هزار و ششصد متر مربع از پارک شمس را برای ساخت این ساختمان در اختیار گرفت.
معاون عمرانی شهردار تبریز با اشاره به اینکه در شورای پنجم بودجه ی مصوب ساختمان اداری منطقه 1 حذف شد اظهار داشت: به دلیل حساسیت های ایجاد شده تا تعیین تکلیف و تصمیم شورای اسلامی شهر تبریز ساخت این مجموعه تعطیل شده است.
اسحقی افزود: بسیاری از ساختمان های شهرداری تبریز در مکان های عمومی ساخته می شود و این ساختمان مشابه های بسیاری دارد.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک در ادامه پاسخ معاون عمرانی شهردار تبریز با اشاره به اینکه تصمیم شورای گذشته برای ما محترم و قابل قبول است گفت: در صورت وجود مصوبه شورا این تصمیم برای شورای پنجم قابل احترام است اما باید ضرورت اجرای این پروژه توسط کارشناسان و متخصصان امر بررسی شود.
در ادامه سونیا اندیش نیز با انتقاد از تخلف صورت گرفته گفت: این کار نمونه ای از بی قانونی ها و عدم اجرای قانون در شهر بشمار می رود.
وی این تخلف از طرف شهرداری را قابل قبول ندانسته و گفت: با تخریب این پروژه درس عبرتی برای دیگر متخلفان باشیم.
اندیش با اشاره به اینکه اعضا شورا نماینده مردم هستند تاکید کرد: اگر از شهروندان نظرسنجی کنیم، مطمینا با ساخت این ساختمان در کابری فضای سبز موافق نیستند.
محرم محمد زاده نیز با انتقاد از ساخت این ساختمان گفت: این ملک بیت المال است و ما باید از ادامه حرکتهای اشتباه خودداری کنیم و با بررسی بیشتر و جایگزین کردن زمین هایی بجای این زمین ها به عنوان فضای سبز این پروژه را به بهترین شکل به اتمام برسانیم.
وی با اشاره به ساختمان پارلمان شهری مشهد که اخیرا توسط اعضا شورای اسلامی شهر تبریز بازدید شده بود تاکید کرد: برخی از طبقات این ساختمان اگر برای استفاده از اعضا شورا ساخته خواهد شد باید اشل و طرح اصولی و قابل استفاده برای جلسات و همچنین حضور شهروندان باشد.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تبریز با نظر سنجی از اعضا کمیسیون  این لایحه را به شرط جایگزینی زمینی با همان متراژ در محدوده ساختمان اداری منطقه 1 به عنوان فضای سبز و بررسی نقشه ساخت و تغییر در صورت عدم کاربری مناسب تصویب کرد.
در ادامه نیز اعضا کمیسیون و کارشناسان کمیته فنی حمل و نقل و ترافیک با بررسی مشکلات عدیده ترافیکی موجود در بخش مرکزی (بازار) تبریز به ارائه راهکارهایی جهت رفع این مشکل پرداختند.
در پایان مقرر شد که طرح کمیته ی فنی حمل و نقل و ترافیک به همراه طرح معاونت عمران و حمل و نقل شهرداری تبریز بررسی شده و هر دو طرح برای همپوشانی ناط ضعف و قدرت ادغام شده و پس از نتیه گیری در صحن علنی شورا طرح شود.
 

 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.