تاریخ : يکشنبه 14 مرداد 1397
کد 2626

رییس شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد؛

مشروطیت آغازگر سر فصلی جدید در تاریخ ایران

به مناسبت روز فرمان مشروطیت رییس شورای اسلامی شهر تبریز به همراه جمعی از اعضا شورا  به زیارت مزار شهدای مشروطه  باقرخان، میرزا آقا فرشی و هاوارد باسکرویل معلم آمریکاییِ مدرسهٔ مموریال در تبریز رفتند.
 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز؛ رییس شورای اسلامی شهر تبریز در این مراسم انقلاب مشروطیت را یکی از مهمترین وقایع انقلاب دانست و گفت: مشروطیت آغازگر سرفصلی جدید در تاریخ ایران است.
شکور اکبرنژاد ادامه داد: بدون تردید در گوشه و کنار تبریز کهن، شخصیت های ممتاز و بنام زیادی خفته اند که صیانت از نام آنها همان صیانت از تاریخ و تمدن شهر تبریز است.
وی اظهار داشت: اما متاسفانه شاهدیم که دیگر یا اثری از آنها وجود ندارد و یا به علت غربت و نبود آگاهی و اطلاع دقیق از سوی نهادهای فرهنگی، به بوته فراموشی سپرده شده و غبار بی توجهی بر مزارشان نشسته است.
اکبرنژاد با اشاره به مزار میرزا آقا فرشی تاکید کرد: میرزاآقا فرشی از شخصیت‌های برجسته سیاسی، فرهنگی و اقتصادی آذربایجان و تبریز در دوران مشروطه است که به علت سهل‌انگاری اکنون مزار این آزادی‌خواه بنام در وضعیتی نامناسب قرار گرفته است.
 رییس شورای اسلامی شهر تبریز افزود: به علت بی توجهی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز در حال حاضر مزار چندین شخصیت برجسته مشروطیت از جمله میرزاآقا فرشی به بوته فراموشی سپرده شده و قسمتی از سنگ مزار آنها شکسته شده است.
وی  ضمن براقراری تماس تلفنی با شهردار و فرماندار تبریز درخواست رسیدگی به وضعیت فعلی مقبره مبازران مشروطه خواه شد و تصریح کرد: نهادها و ارگان های مرتبط با این موضوع میتواند  با ساماندهی و مقبره سازی، این محل را به حالت آبرومندانه ای باز سازی کنند.

 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.