تاریخ : سه شنبه 19 تير 1397
کد 2564

جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی برگزار شد

بررسی مشکلات شهرک صیاد شیرازی

در جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی بر تشکیل کارگروه ویژه بررسی و حل مشکلات شهرک صیاد شیرازی تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی که به ریاست فریدون بابایی اقدم و با حضور اعضای کمیسیون برگزار شد مشکلات شهرک صیادشیرازی بررسی شد.
در ابتدای این جلسه بابایی اقدم با تشریح تاریخچه شکل گیری و تصویب این شهرک گفت: شهرک صیاد شیرازی برای اسکان جمعیتی معادل 33 هزار نفر طراحی شده است. او مشکلات این شهرک را قابل حل دانست و تاکید کرد: بزرگترین مشکل که از طرف شهرداری قابل پیگیری و حل است راه دسترسی به شهرک است که اصلی ترین دلیل تشکیل این جلسه است.
احمدزاده شهردار منطقه 6 در این جلسه اختلاف بین معارضین و سازمان اوقاف را یکی از مشکلات اصلی احداث راه دسترسی خواند و اظهار داشت: تلاش ما بر حل مشکل بدون اختلاف افکنی است. او افزود: امیدواریم با برادران پیری و اوقاف صحبت کنیم تا مشکلات مرتفع شود. احدزاده تصریح کرد: این شهرک یکی از بزرگترین شهرک های شهر تبریز است که بالغ بر 4300 قطعه تجاری و مسکونی در آن وجود دارد.
در ادامه این جلسه یکی از مالکین زمین های مستقر در مسیرپروژه با ارائه نقشه اظهار داشت: این زمین ها از زمان پهلوی اول متعلق به اجداد ما بوده است و به صورت موروثی به ما رسیده است.
سعید نیکوخصلت در این جلسه با تقدیر از رئیس کمیسیون برای پیگیری این موضوع گفت: همه متاسفانه در کارها قصد دارند خود به تنهایی اقدام کنند. این عضو کمیسیون تصریح کرد: در عمران، اشتغال و توسعه باید به طریقی عمل کنیم که همه احساس برنده بودن داشته باشند. نیکوخصلت در پایان پیشنهاد کرد: کمیته ای متشکل از تمامی افراد ذینفع و مطلع تشکیل شود و کارها را پیگیری کند.
بابایی اقدم در  این جلسه با انتقاد از عدم اجرای زیرساخت های لازم برای این شهرک گفت: کمیته ای بر اساس پیشنهاد دکتر نیکوخصلت تشکیل شود. او افزود: جلسه ای تکمیلی با حضور اوقاف در محلل شهرداری منطقه 6 برگزار شود تا مسائل سریعتر رفع شود.
او تاکید کرد: اگر قرار است محل اجرای پروژه مسیر دسترسی به شهرک تغییر کند از هم اکنون باید کارهای آن در کمیسیون ماده 5 انجام شود تا در آینده به مشکل برخورد نکنیم.
نظرات شما
captcha refresh
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.