تاریخ : يکشنبه 17 تير 1397
کد 2562

تصویب دو لایحه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز

جلسه علنی صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز با تصویب بند چک های آتی الوصول از لایحه اعطای تسهیلات برای شهروندان جهت تعیین تکلیف بدهی آنها ادامه یافت.
 
 بند "ب" و تبصره پیشنهادی شهرداری تبریز در این لایحه جهت بررسی بیشتر به کمیسیون بودجه ارجاع داده شد.
فرج قلی زاده با تایید طرح پیشنهادی تخفیف های تساعدی در مورد چک های آتی الوصول، از اجرای این سیاست تشویقی توسط شهراری تبریز حمایت کرد.
وی گفت: این سیاست باعث می شود تا شهروندان با توجه به تخفیف های اجرایی از سوی شهراری، تشویق به تسویه حساب با این نهاد شوند.
وی با اشاره به بند "ب" و تبصره موجود در ادامه این لایحه مبنی بر تعیین مهلت مشخص برای پرداخت شدن اصل مبلغ چک های برگشتی طی سالهای گذشته، توسط بدهکاران گفت: این بخشودگی همچون ارائه جایزه بد حق و حسابی برای کسانی است که تمام این مدت با بدهکاری خود حق بیت المال را ادا نکرده اند.
قلی زاده تاکید کرد: به لحاظ قانونی هر چک برگشتی مشمول قانون تاخیر تادیه می شود که در صورت اجرای بند "ب" این لایحه شهرداری مبلغ هنگفتی را متضرر می شود.
قائم مقام شهردار کلانشهر تبریز با توضیح اینکه  بند "ب" لایحه مذکور شامل تبصره ای  با عنوان تناسب است گفت:  که در صورت پرداخت نشدن بدهی در طی زمان ابلاغی شهرداری، این بدهی به نرخ روز بازپس گیری خواهد شد.
رسوال موسائی با اشاره به اینکه این میزان بدهی ها از سال 75 بصورت پلکانی افزایش بافته است اظهار داشت: عدم دریافت دیرکرد بنا بر دستور دیوان عالی، اصلی ترین دلیل افزایش میزان بدهی ها به شهرداری است.
همچنین در ادامه این جلسه لایحه تخصیص عوارض حاصل از صدور پروانه به ملک اوقاف به عنوان امور خیریه و عام المنفعه یکی از مساجد تبریز با اکثریت آرا به تصویب رسید

 
  • ویرایش شده
  • در ***
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.