تاریخ : پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397
کد 2423

جلسه کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار برگزار شد؛

از رانت شهرداری و دولت نباید برخی گروه ها استفاده کنند/تصویب مطالعات آمایش سرزمینی

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار گفت: باید فضای مناسب در اختیار همه به طور یکسان قرار دهیم، هر کس از رانت شهرداری و دولت استفاده می کند قطعا موفق خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار که با حضور اعضای کمیسیون و به ریاست غلامحسین مسعودی ریحان برگزار شد نحوه همکاری شهرداری و شورا با پارک علم و فن آوری مورد بررسی قرار گرفت. 
صیفی نماینده پارک علم و فن آوری در این جلسه با اشاره به میزان تولیدات شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها گفت: آمادگی داریم اگر شهر داری نیازهایش را اعلام کند برای آن نیاز تجهیزات مورد نیاز را تولید کنیم. او افزود: سرمایه گذاری و نحوه بازاریابی در مجموعه های دانش بنیان یک  مسئله بسیار مهم است و ما در این خصوص اعتراف می کنیم مشکل داریم. صیفی تاکید کرد: بسیاری از تولیدات ما در شهرهای دیگر به فروش می رود اما در استان با اقبال مواجه نمی شود، بسیاری از این طرح ها و محصولات در حوزه شهرداری است.
غلامحسین مسعودی ریحان با تقدیر از عملکرد مجموعه پارک علم و فناوری گفت: هر مجموعه ای که از رانت شهرداری و دولت استاده کند یقینا موفق خواهد شد ولی ما تاکید داریم که این مجموعه ها به صورت مشاور برای حل مشکلات اقدام کنند. او تصریح کرد: ما باید تلاش کنیم فرصت برابر برای همه ایجاد کنیم. مسعودی ریحان افزود: شهرداری امروز در تامین حقوق کارکنان خود مشکل دارد و دنبال سرمایه گذار است و نمی تواند مستقیما در امور استارت آپ ها به عنوان سرمایه گذار وارد شود.
همچنین در این جلسه موضوع شیوه نامه سرمایه گذاری و سیاستهای تشویقی شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت.
اعضای کمیسیون همچنین بر برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری با دعوت از افراد بومی ساکن در نقاط مختلف جهان تاکید کردند.
کمیسیون سرمایه گذاری همچنین اجرای مطالعات آمایش سرزمینی را از ضروریات شهر دانستند. سونیا اندیش عضو کمیسیون در این خصوص گفت: با اجرای طرح آمایش سرزمینی و مطالعات دقیق می توان متوجه شد که شهر به چه کاربری هایی نیاز دارد. او افزود: با استفاده از نتایج این تحقیقات می توان تصمیم درستی برای شهر گرفت.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.