تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
کد 2422

جلسه کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد؛

تشکیل کارگروه بررسی مسائل قالیشویان شهر

در جلسه کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار وضعیت قالیشویی های شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه فوق العاده این کمیسیون که به بررسی وضعیت قالیشویی های استان اختصاص داشت، کمیسیون، تشکیل کمیته ویژه برای بررسی موضوع را تصویب کرد.
این جلسه که با حضور رئیس شورای شهر و به ریاست سعید نیکوخصلت برگزار شد. نیکوخصلت در آغاز این جلسه ضمن بیان اهمیت موضوع رسیدگی به شرایط قالیشویی های شهر تبریز گفت: مدیرانی که در این جلسه حضور دارند همگی مدیران اجرایی هستند و دغدغه بسیار در این مورد دارند.
نماینده اداره کل حفاظت محیط زیست استان در این جلسه با تاکید بر اینکه حدود 70 واحد قالیشویی در شهر وجود دارد گفت: تمام این واحدها بدون اخذ مجوز های لازم در حال کار هستند و عمدتا باعث آلودگی محیطی می شوند.
او ادامه داد: انتظار داریم سازمان آب و فاضلاب و شهرداری با استفاده از ظرفیت های قانونی خود با این مشکلات برخورد کنند.
رئیس اداره پایش حفاظت محیط زیست نیز در این جلسه پیشنهاد کرد: شهرک قالیشویان در شهر تبریز همانند تهران احداث شود و پساب این مجموعه ها در یک تصفیه خانه تجمیعی، تصفیه و مورد استفاده قرار گیرد.
نماینده آب و فاضلاب استان نیز در این جلسه تاکید کرد: ما مسئول فاضلاب انسانی هستیم و بر همین اساس فعالیت های خود را به کار گرفتیم.
نماینده جهاد کشاورزی در این جلسه با تاکید بر اینکه در کشتزارهای مسیر این فاضلاب ها فلزات سنگین دیده می شود که باعث بیماری های بسیاری می شود.
محمد اشرف نیا دیگر عضو کمیسیون نیز در این جلسه با بیان اینکه دولت برای امور مختلف نسخه داشته باشد اظهار داشت: در راس امور محیط زیست و باید موضوعات را پیگیری کند. او بر استفاده از نظرات دانشگاه در اینگونه موارد تاکید کرد و افزود: اگر کارها را درست پیش ببریم و بتوانیم در نیمی از امور موفق شویم اقدام مهمی است.
شکور اکبرنژاد که به عنوان عضو میهمان در این جلسه شرکت کرده بود گفت: آنچه در این جلسه گفته می شود برای از بین بردن شغل قالیشویی نیست. او افزود: سو مصرف آب باید در کمیته های مشخص شده اندازه گیری و از آن جلوگیری شود. 
در پایان این جلسه سعید نیکو خصلت با بیان اینکه برای شستشوی یک متر فرش 35 متر مکعب آب مصرف می شود گفت: باید جلوی این مصرف آب گرفته شود. او تاکید کرد: کمیته ای متشکل از واحدهای مختلف تشکیل شده و پیشنهادات مختلف را مورد بررسی قرار دهند.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.