تاریخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
کد 2413

کمیسیون نظارت ، تحقیق و ارزیابی تصویب کرد؛

ساماندهی پرسنل شهرداری تبریز

در جلسه این هفته کمیسیون نظارت ، تحقیق و ارزیابی شورای اسلامی کلانشهر تبریز موضوع ساماندهی پرسنل شهرداری تبریز بررسی و به تصویب اعضاء رسید.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، نشست کمیسیون نظارت ، تحقیق و ارزیابی شورا پیش از ظهر یک شنبه به ریاست علی آجودان زاده برگزار شد. در ابتدای این جلسه آجودان زاده با ابراز تاسف از اینکه شورای پنجم دچار روزمرگی شده استT ادامه داد: تا امروز شورای اسلامی شهر طرحی برای تصویب در صحن علنی مطرح نساخته است و همه ی مصوبات شورای شهر را لوایح تقدیمی شهرداری تشکیل می دهد.
وی افزود : متاسفانه مصوبات کمیسیون ها نیز همچنان بلا تکلیف مانده است . در حالی که این مصوبات باید توسط هئیت رییسه به صحن شورا ارجاع شود.
 آجودان زاده ادامه داد: در همین راستا کمیسیون نظارت ، تحقیق و ارزیابی می باید به پیگیری این مصوبات بپردازد، موضوعی که تا به امروز مسکوت باقی مانده است.
رئیس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای شهر، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: باید شهرداری در بازه زمانی مشخص نسبت به ساماندهی پرسنلِ سازمان ها و شهرداری های مناطق اقدام و نتایج آن را به این کمیسیون گزارش دهد.
عبداله تقی پور عضو کمیسیون تحقیق و نظارت نیز طی سخنانی اظهار کرد: وقتی مصوبات شورای شهر به علت عدم پیگیری اجرایی نمی شود، و همه عملکرد شورا در تصویب لوایح شهرداری خلاصه می شود، نمی توان خروجی بهتر از این انتظار داشت.
تقی پور در ارتباط با لزوم ساماندهی نیروهای شهرداری نیز عنوان داشت: در کمیسیون خدمات شهری بعد از بررسی متوجه شدیم از 1746 کارگر شهرداری، 192 نفر خارج از مجموعه فعالیت دارند که تصویب کرده ایم به تدریج این نفرات در جایگاه های خود بکارگیری شوند .
وی افزود: گزارش این مصوبه به صحن ارجاع گردیده ولی هنوز مطرح نگردیده است. تقی پور ادامه داد: شهردار تبریز متهد شده بود در راستای ساماندهی ساختار سازمانی شهرداری حرکت کند و گزارش اقدامات خود را ارائه دهد ولی هیچ اقدامی تا کنون صورت نگرفته است لذا ما اعتقاد دارم باید بصورت جدی به این قضیه ورود کنیم تا شورای شهر از حالت فرمایشی خارج شود.
در ادامه این نشست با تصویب اعضای کمیسیون، مقرر گردید طرح ساماندهی پرسنل شهرداری در جلسه رسمی هفته آینده شورای اسلامی شهر طرح و شهرداری ملزم به ارائه برنامه های خود در بازه زمانی دو ماهه باشد.
در این نشست همچنین پرونده شکایت تعدادی از شهروندان و کارگران شهرداری مطرح و توسط اعضای کمیسیون درباره آنها تصمیم گیری شد.
نظرات شما
captcha refresh
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.