تاریخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
کد 2412

جلسه کمیسیون خدمات شهری برگزار شد؛

مدیریت منابع آبی، اولویت اول توسعه فضای سبز

در جلسه کمیسیون خدمات شهری، مدیریت منابع آبی و بازسازی قنوات شهر تبریز به عنوان اولویت اول در توسعه فضای سبز اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه کمیسیون خدمات شهری که با حضور اعضای کمیسیون و به ریاست عبداله تقی پور برگزار شد ر مدیریت منابع آبی در سازمان فضای سبز تاکید شد.
در ابتدای این جلسه هیئت کارشناسی کمیسیون در خصوص مدیریت منابع آبی قرائت شد. روشنی با بیان اینکه ابزار مدیریت یعنی بودجه، منابع انسانی و اختیارات اگر در دست کسی نباشد نمی توان از او انتظار مدیریت داشت گفت: مدیریت فضای سبز در مناطق مختلف به صورت بخشی است و همین موضوع باعث شده با فضای سبز سلیقه محور برخورد شود.
مدبر، مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز نیز در این جلسه گفت: مدیریت آب خام و اجرای آبیاری در پارکها باید به صورت متمرکز و به شکل دبیرخانه واحد و بر اساس چشم اندازهای تعریف شده انجام شود. روشنی تصریح کرد: برای آب های سرگردان باید برنامه ریزی انجام دهیم.
در ادامه این جلسه علمی، مدیر آبیاری سازمان فضای سبز شهرداری تبریز گفت: برداشت آب از منابع زیر زمینی در کل ایران بیش از حد است و این یعنی خیانت به نسل آینده. او با تاکید بر استفاده از تکنولوژی های جدید در آبیاری گفت: آبیاری شبانه می تواند مصرف آب خام را کاش دهد ولی هم اکنون امکان اجرای این برنامه وجود ندارد.
علی آجودان زاده دیگر عضو کمیسیون در این جلسه با تاکید بر اقدامات فرهنگی برای کاهش مصرف آب در شهر تبریز گفت: باید با استفاده از تمام ظرفیت ها در راستای کاهش مصرف آب تلاش کنیم.
در بخش دوم این جلسه موضوع ساماندهی دستفروشان در سطح شهر مورد بررسی قرار گرفت و بر  ایجاد هفته بازارها و شب بازارها در نقاط مختلف شهر مورد تصویب قرار گرفت.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
  • ساعت 10
  • توسط آقای پالوایه
  • تعداد بازدید 126
نظرات شما
captcha refresh
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.