تاریخ : سه شنبه 22 اسفند 1396
کد 2358

جلسه کمیسیون خدمات شهری برگزار شد؛

تعیین ضوابط شهر سبز از طرف شهرداری

در جلسه کمیسیون خدمات شهری بر تعیین ضوابط و الزامات شهر سبز و تعیین تشویق به منظور اجرای الزامات از سوی شهروندان تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه کمیسیون خدمات شهری که با حضور اعضای کمیسیون و به ریاست عبداله تقی پور برگزار شد موضوع شهر سبز مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه سعدلونیا، کارشناس کمیسیون گزارش جامع از وضعیت شهرهای سبز دنیا و منافع اقتصادی و فرهنگی و زیست محیطی این نوع شهرسازی را بیان داشت. 
پس از پایان گزارش سعدلونیا؛ رئیس کمیسیون در  سخنانی ضمن انتقاد از شهرداری بدلیل بی توجهی به مصوبات شورای شهر گفت: بر اساس آنچه گفته شد منابع مالی مهمی در جهان وجود دارد ولی ما دنبال آن نرفتیم چون دنبال تغییر نگرش ها نیستیم. او ادامه داد: در مورد ساختمان های سبز نه مصوبه شورایی داریم نه آیین نامه ای در شهرداری، ما برای اینکار نیازمند ایین نامه های تشویقی هستیم.
تقی پور با اشاره به وضعیت پیاده راه های شهری گفت: وقتی در مسیرگشایی همچون سال های قبل تنها یک متر به راه پیاده اختصاص می دهیم یعنی تغییر نگراشی نداریم و با این نگرش نمی شود موضوع ساختمان سبز را مطرح کرد. او تاکید کرد: خواسته ما تغییر نگرش در میان مدیران شهرداری است.
در ادامه این جلسه سعید نیکوخصلت رئیس کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار شورای اسلامی شهر تبریز گفت: این موضوع یکی از خواسته های ما در کمیسیون است و از طرح این موضوع در کمیسیون خدمات شهری تشکر می کنم. او ادامه داد: در کمیسیون ما در مسائلی مانند پسماند و مسائل زیست محیطی مثل درخت کاری کارهای زیادی انجام دادیم. نیکوخصلت به مسئله تشویق اشاره کرد و گفت: استفاده تشویق بسیار مناسب است، با تشوق باید به تغییر نگرش ها کمک کنیم. او با بیان اینکه با فرهنگ غلط باغ های شهر تبریز از بین رفته است گفت: باید دست به دست هم بدهیم تا کارها را پیش ببریم.
در ادامه این جلسه معاون ترافیک شهردار تبریز به مسئله پیاده راه های شهر تبریز اشاره کرد و گفت: از شورای شهر برای ایجاد پیاده راه جمهوری کمک می خواهیم.
نماینده معاونت شهرسازی در این جلسه از تدوین آیین نامه هایی شهر سبز و ساختمان سبز و تدوین آیتم های تشویقی اشاره کرد و گفت: این آیین نامه ها در حال تدوین است.
در پایان این بررسی تقی پور گفت: ما درخواست داریم این برنامه ها به سرعت انجام شود.
در ادامه این جلسه به موضوع مشکلات سبزبانان منطقه 9 با حضور نمایندگان قانونی آنها رسیدگی شد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 اسفند 1396
  • ساعت 12
  • توسط آقای پالوایه
  • تعداد بازدید 290
نظرات شما
captcha refresh
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.