آرشیو آرشیومصاحبه اعضای شورا

در گفت و گوی اختصاصی با دکتر محرم محمد زاده مطرح شد:

زلزله بیاید بزرگترین بحران تاریخ رقم خواهد خورد

(387)

دکترمحرم محمدزاده، عضو شورای پنجم کلانشهر تبریز، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و دارای دکترای الکترونیک می باشد. وی مطالعات میدانی وسیعی در مورد فرهنگ آذربایجان دارد. در راستای پاسخ گویی به سوالات عامه افراد جامعه با ایشان به گفتگو نشسته ایم که حاصل این گفتگو در ادامه درج شده است:

پنجشنبه 28 تير 1397

در گفت و گوی اختصاصی با مهندس کریم صادق زاده مطرح شد:

تبریز 2018 فرصت طلایی و کم نظیر باید میزبانان شایسته ای برای مهمانان 2018 باشیم

(358)

مهندس کریم صادق زاده عضو هیات رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در دوره پنجم می باشد. ایشان رئیس هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته شهرستان تبریز، نائب رئیس هیئت مدیره کانون کارگران استان آذربایجان شرقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان و مشاور عالی کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور را در رزومه کاری خود دارد. گفتگوی اختصاصی با مهندس صادق زاده داشته ایم که در این گفت و گوی صمیمانه وی پاسخگوی بسیاری از سوالات بودند که برخی از مهمترین این موارد در ادامه آمده است:

پنجشنبه 28 تير 1397

در گفت و گوی اختصاصی با دکتر عبدالله تقي پور مطرح شد:

ما نبايد انتظار معجزه در سال 2018 در تبريز داشته باشيم

(351)

دکتر عبدالله تقي پور داراي دکتـراي حرفـه اي مـديريت کسـب و کـار، عضو شوراي سازمان زيباسازي شهرداري تبريز و عضو شوراي پنجم شهر تبريز است همچنين در سابقه 28 ساله خود مشاور عالي شهردار تبريز، شهردار منطقه 5 تبريز و رياست هيئت گلف استان آذربايجان شرقي را دارد. در گفت و گوي اختصاصي با مهندس تقي پور در مورد مشکلات، معضلات و دغدغه هايي که در شهر تبريز با آن مواجه هستيم و همچنين راهکارهايي که براي برون رفت از اين مشکلات وجود دارد به گفت و گو نشسته ايم متن زير خلاصه گفت و گوي ما با دکتر تقي پور است که مرور ميکنيد:

پنجشنبه 28 تير 1397

در گفتگوی اختصاصی با دکتر فرج محمد قلیزاده مطرح شد:

شهر را به هر قیمتی نفروشیم

(353)

دکتر فرج محمد قلیزاده عضو شورای پنجم کلانشهر تبریز، وكيل پايه يك دادگسترى و عضو كانون وكلا،عضو هئیت علمی دانشگاه شهید مدنی، می باشد. قلیزاده در روزمه کاری خود در حوزه مدیریت شهری معاونت منطقه، شهردار منطقه و چندین سال معاونت مالی و اداری شهرداری تبریز و قائم مقامی شهردار تبریز را دارند. وی در این گفت و گوی صمیمانه پاسخگوی بسیاری از سوالات مربوط در حوزه فرهنگی و اجتماعی بودند که برخی از مهمترین این موارد در ادامه آمده است:

پنجشنبه 28 تير 1397

درگفت و گوی اختصاصی با فريدون بابايي اقدم مطرح شد:

خانه های تاريخی تبريز احيا شوند

(312)

فريدون بابايي اقدم عضو شوراي کلانشهر تبريز در دوره چهارم و پنجم و عضو هيات علمي گروه برنامه ريزي شهر دانشگاه تبريز با مرتبه دانشياري، مولف کتاب درآمدي بر مبلمان شهري، داراي بيش از 120مقاله علمي پژوهشي در زمينه مديريت شهري و اکولوژي شهري ميباشد. در گفت و گويي که درمورد مسائل و مشکلات شهري از جمله ترافيک و پروژههاي عمراني ترتيب داده شد، ضمن سخن گفتن از دليل تاخير در تحقق پروژههاي عمراني، به مبحث مبلمان شهري پرداخته ايم. متن گفتگو زير با «فريدون بابايي اقدم» است که مرور ميکنيد:

پنجشنبه 28 تير 1397

در گفتگوي اختصاصي با دکتر شهرام دبيري مطرح شد:

ما نه تملک ميکنيم و نه اجازه ساخت ميدهيم

(306)

شوراهاي اسلامي به عنوان يکي از دستاوردهاي انقلاب شکوهمند اسلامي در راستاي تحقق حاکميت مردم و شرکت دادن آنها در اداره امور شهر تشکيل شده اند.هم چنين با ايجاد زمينه گفتگوي محلي و ملي براي همه سطوح اجتماع، امکان طرح مسائل و مشکلات اجتماعي به روشني و منتقدانه را فراهم ميکنند .در نتيجه با شکل نظارتي منحصر بفرد آن ها، روابط سالم و مردمي، جايگزين روابط شخصي ميشود . حسن انتخاب تبريز به عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي در سال 2018 و اهميت اقدامات در حال انجام براي استقبال اين امر مهم بر کسي پوشيده نيست. از سويي نقش خطير شوراها درتدبير و آمادگي شهر براي ميزباني جهان اسلام ما را بر آن داشته تا با آقاي دکتر دبيري درباره تصميمات و پروژهاي شوراي شهر تبريز الخصوص در حوزه فوق الذکر گفتگويي داشته باشيم .

پنجشنبه 28 تير 1397

در گفت و گوي اختصاصي روز نامه عجب شیر با غلامحسين مسعودي ريحان مطرح شد:

توزيع عادلانه ثروت در نقاط مختلف شهر

(273)

دکتر غلامحسين مسعودي ريحان عضو شوراي پنجم شهر تبريز و ریيس کميسيون سرمايه گذاري و بهبود فضاي کسب و کار تبريزاست ايشان داراي دکتراي مديريت، درکارنامه خود نمايندگي مجلس، نايب ریيس کمسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي، عضو ناظر شوراي عالي علوم تحقيقات و فناوري، عضو ناظر شوراي اشتغال در استان آذربايجان شرقي، همچنين ریيس آموزش و پرورش و ریيس دانشگاه بوده است. متن زيرماحصل گفت و گوي ما با دکتر مسعودي ريحان در مورد سرمايه گذاريهاي پايدار شهري است که مرور ميکنيد:

پنجشنبه 28 تير 1397

واکاوی روزهای دشوار دولت در گفتگو با دکتر شکور اکبر نژاد

انتخاب مدیران کارآمد مهمترین خواسته ما از روحانی است

(254)

رییس شورای شهر تبریز می گوید اصلاح ساختار اجتماعی تنها با روی کار آمدن مدیران اندیشمند ممکن است و در این صورت دیگر نیازی نیست که هر روز تعداد دادگاه ها را افزایش دهیم و دولت برای پیاده ساختن اراده خود دستگاه های نظارتی عریض و طویل بوجود بیاورد

شنبه 9 تير 1397

در گفت و گوی اختصاصی با دکتر علی آجودان زاده مطرح شد:

فرهنگ آذربايجان نقش اساسی در فرهنگ اصيل ايرانی دارد

(232)

دکتر علی آجودان زاده عضو شوراي پنجم کلانشهرتبريز، ریيس کميسيون نظارت، تحقيق و ارزيابی، پزشک پايش سلامت جانبازان ويژه استان آذربايجان شرقی، مديرکلينيکهای تخصصي وفوق تخصصي دانشگاه علوم پزشکي استان آ.ش، عضواصلي هيئت مديره وخزانه دار جمع خيرين سلامت استان ميباشد.گفتگويي اختصاصي در مورد مسائل و مشکلات شهرتبريز با ايشان داشتيم که خوانندگان محترم ميتوانند متن کامل اين مصاحبه را در ادامه مطالعه کنند :

شنبه 2 تير 1397

دکتر بهشتی، در گفت و گوی اختصاصی با روزنامه عجب شير مطرح کرد:

توسعه پايدار، راه حل برون رفت از مشکلات شهری

(225)

اين نکته را بايد در نظر داشت که هر روز به جمعيت شهرها افزوده ميشود و اين روند باعث بروز مشکلات فراوانی براي مديران شهری شده و نگرانی برنامه ريزان شهری را در پي داشته است. رشد شهری و شهرگرايي در مواردي با برنامه و سياست گذاريهاي خاصي همراه بوده، اما در بيشتر موارد بدون برنامه ريزي بوده است. در نتيجه آن، کنترل و اداره شهرها به ويژه کلان شهرها را با دشواري مواجه کرده است. نبود آگاهي لازم در اين زمينه و عدم مطالعه کافي موضوع توسط ارگانهاي ذي ربط سوالات بدون جواب متعدي را در اذهان ايجاد ميکند که پاسخهاي مناسب و منطقي کارشناسان و متخصصين امر را ميطلبد به همين منظور و براي کنار زدن پرده ابهام در اين زمينه مصاحبه ي را با آقاي دکتر بهشتي استاد دانشگاه تبريز و دبير کمسيون توسعه پايدار و محيط زيست شوراي اسلامي کلان شهر تبريز به گفتگو نشسته ايم که ماحصل آن به قرار زير است.

شنبه 2 تير 1397
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.