آرشیو مصاحبه اعضای شورا

مرکز پژوهش‌ها بازوی کمکی مدیریت شهری تبریز

مرکز پژوهش‌ها بازوی کمکی مدیریت شهری تبریز

(280)

رییس مرکز پژوهش‌های شورای شهر تبریز گفت: وجود مرکز پژوهش‌ها موجب ایجاد توانمندی در خصوص برنامه‌ریزی و مدیریت شهری تبریز شده و روند برنامه ریزی را تسریع کرده است.

چهارشنبه 27 آذر 1398
استراتژی ورزش کشور، مسیر اشتباهی را تاکنون طی نموده است

سعید نیکو خصلت:

استراتژی ورزش کشور، مسیر اشتباهی را تاکنون طی نموده است

(250)

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: استراتژی ورزش کشور، مسیر اشتباهی را تاکنون طی نموده است و البته تاوان بسیار زیادی را نیز برای آن پرداخت نموده است. اشتباه بزرگ این بود که از گذشته ها ورزش همگانی پایه توسعه ورزش کشور قلمداد شد این در حالی بود که پایه ورزش کشور باید ورزش تربیتی آموزش و پرورش، مد نظر قرار می گرفت.

چهارشنبه 1 آبان 1398
نبود نهادهای فراگیر اصلی ترین علت عدم توسعه است

عضو شورای اسلامی شهر تبریز؛

نبود نهادهای فراگیر اصلی ترین علت عدم توسعه است

(604)

عضو شورای اسلامی شهر تبریز عدم وجود نهادهای فراگیر در کشور و عدم رعایت قانون در میان بعضی از شهروندان را اصلی ترین عامل عدم توسعه دانست.

شنبه 29 تير 1398
برای دو روز بعدمان هم برنامه نداریم / نمی‌دانیم چقدر اموال داریم!

سونیا اندیش، عضو شورای شهر تبریز در گفتگو با سرخاب مطرح کرد:

برای دو روز بعدمان هم برنامه نداریم / نمی‌دانیم چقدر اموال داریم!

(863)

اشاره ـ سونیا اندیش متولد 1347 شهر تبریز، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت صنایع و عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی تبریز است. در دور پنجم شورای شهر، جزء هشت نفری بود که به عنوان عضو لیست امید به شورای شهر تبریز راه یافت.
اندیش چندی قبل (پیش از انتخابات کمیسیون فرهنگی) مهمان تحریریه‌مان شد و از گفتنی‌ها و نگفتنی‌های شورا و شهرداری در یک سال و نیم گذشته گفت. حسب رشته تحصیلی‌اش، شاکله نقدش به مدیریت کلان شهری بیشتر بر مبنای رفتارمدیریت سیستماتیک پیش رفت. انتشار بخشی از گفتگوی ایشان را به درخواست وی به فرصتی دیگر موکول کردیم.

يکشنبه 12 اسفند 1397
زلزله بیاید بزرگترین بحران تاریخ رقم خواهد خورد

در گفت و گوی اختصاصی با دکتر محرم محمد زاده مطرح شد:

زلزله بیاید بزرگترین بحران تاریخ رقم خواهد خورد

(1073)

دکترمحرم محمدزاده، عضو شورای پنجم کلانشهر تبریز، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و دارای دکترای الکترونیک می باشد. وی مطالعات میدانی وسیعی در مورد فرهنگ آذربایجان دارد. در راستای پاسخ گویی به سوالات عامه افراد جامعه با ایشان به گفتگو نشسته ایم که حاصل این گفتگو در ادامه درج شده است:

پنجشنبه 28 تير 1397
تبریز 2018 فرصت طلایی و کم نظیر باید میزبانان شایسته ای برای مهمانان 2018 باشیم

در گفت و گوی اختصاصی با مهندس کریم صادق زاده مطرح شد:

تبریز 2018 فرصت طلایی و کم نظیر باید میزبانان شایسته ای برای مهمانان 2018 باشیم

(984)

مهندس کریم صادق زاده عضو هیات رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در دوره پنجم می باشد. ایشان رئیس هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته شهرستان تبریز، نائب رئیس هیئت مدیره کانون کارگران استان آذربایجان شرقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان و مشاور عالی کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور را در رزومه کاری خود دارد. گفتگوی اختصاصی با مهندس صادق زاده داشته ایم که در این گفت و گوی صمیمانه وی پاسخگوی بسیاری از سوالات بودند که برخی از مهمترین این موارد در ادامه آمده است:

پنجشنبه 28 تير 1397
ما نبايد انتظار معجزه در سال 2018  در تبريز داشته باشيم

در گفت و گوی اختصاصی با دکتر عبدالله تقي پور مطرح شد:

ما نبايد انتظار معجزه در سال 2018 در تبريز داشته باشيم

(839)

دکتر عبدالله تقي پور داراي دکتـراي حرفـه اي مـديريت کسـب و کـار، عضو شوراي سازمان زيباسازي شهرداري تبريز و عضو شوراي پنجم شهر تبريز است همچنين در سابقه 28 ساله خود مشاور عالي شهردار تبريز، شهردار منطقه 5 تبريز و رياست هيئت گلف استان آذربايجان شرقي را دارد. در گفت و گوي اختصاصي با مهندس تقي پور در مورد مشکلات، معضلات و دغدغه هايي که در شهر تبريز با آن مواجه هستيم و همچنين راهکارهايي که براي برون رفت از اين مشکلات وجود دارد به گفت و گو نشسته ايم متن زير خلاصه گفت و گوي ما با دکتر تقي پور است که مرور ميکنيد:

پنجشنبه 28 تير 1397
شهر را به هر قیمتی نفروشیم

در گفتگوی اختصاصی با دکتر فرج محمد قلیزاده مطرح شد:

شهر را به هر قیمتی نفروشیم

(852)

دکتر فرج محمد قلیزاده عضو شورای پنجم کلانشهر تبریز، وكيل پايه يك دادگسترى و عضو كانون وكلا،عضو هئیت علمی دانشگاه شهید مدنی، می باشد. قلیزاده در روزمه کاری خود در حوزه مدیریت شهری معاونت منطقه، شهردار منطقه و چندین سال معاونت مالی و اداری شهرداری تبریز و قائم مقامی شهردار تبریز را دارند. وی در این گفت و گوی صمیمانه پاسخگوی بسیاری از سوالات مربوط در حوزه فرهنگی و اجتماعی بودند که برخی از مهمترین این موارد در ادامه آمده است:

پنجشنبه 28 تير 1397
خانه های تاريخی تبريز احيا شوند

درگفت و گوی اختصاصی با فريدون بابايي اقدم مطرح شد:

خانه های تاريخی تبريز احيا شوند

(493)

فريدون بابايي اقدم عضو شوراي کلانشهر تبريز در دوره چهارم و پنجم و عضو هيات علمي گروه برنامه ريزي شهر دانشگاه تبريز با مرتبه دانشياري، مولف کتاب درآمدي بر مبلمان شهري، داراي بيش از 120مقاله علمي پژوهشي در زمينه مديريت شهري و اکولوژي شهري ميباشد. در گفت و گويي که درمورد مسائل و مشکلات شهري از جمله ترافيک و پروژههاي عمراني ترتيب داده شد، ضمن سخن گفتن از دليل تاخير در تحقق پروژههاي عمراني، به مبحث مبلمان شهري پرداخته ايم. متن گفتگو زير با «فريدون بابايي اقدم» است که مرور ميکنيد:

پنجشنبه 28 تير 1397
ما نه تملک ميکنيم و نه اجازه ساخت ميدهيم

در گفتگوي اختصاصي با دکتر شهرام دبيري مطرح شد:

ما نه تملک ميکنيم و نه اجازه ساخت ميدهيم

(471)

شوراهاي اسلامي به عنوان يکي از دستاوردهاي انقلاب شکوهمند اسلامي در راستاي تحقق حاکميت مردم و شرکت دادن آنها در اداره امور شهر تشکيل شده اند.هم چنين با ايجاد زمينه گفتگوي محلي و ملي براي همه سطوح اجتماع، امکان طرح مسائل و مشکلات اجتماعي به روشني و منتقدانه را فراهم ميکنند .در نتيجه با شکل نظارتي منحصر بفرد آن ها، روابط سالم و مردمي، جايگزين روابط شخصي ميشود . حسن انتخاب تبريز به عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي در سال 2018 و اهميت اقدامات در حال انجام براي استقبال اين امر مهم بر کسي پوشيده نيست. از سويي نقش خطير شوراها درتدبير و آمادگي شهر براي ميزباني جهان اسلام ما را بر آن داشته تا با آقاي دکتر دبيري درباره تصميمات و پروژهاي شوراي شهر تبريز الخصوص در حوزه فوق الذکر گفتگويي داشته باشيم .

پنجشنبه 28 تير 1397
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.