آرشیو مصاحبه اعضای شورا

فرهنگ آذربايجان نقش اساسی در فرهنگ اصيل ايرانی دارد

در گفت و گوی اختصاصی با دکتر علی آجودان زاده مطرح شد:

فرهنگ آذربايجان نقش اساسی در فرهنگ اصيل ايرانی دارد

(299)

دکتر علی آجودان زاده عضو شوراي پنجم کلانشهرتبريز، ریيس کميسيون نظارت، تحقيق و ارزيابی، پزشک پايش سلامت جانبازان ويژه استان آذربايجان شرقی، مديرکلينيکهای تخصصي وفوق تخصصي دانشگاه علوم پزشکي استان آ.ش، عضواصلي هيئت مديره وخزانه دار جمع خيرين سلامت استان ميباشد.گفتگويي اختصاصي در مورد مسائل و مشکلات شهرتبريز با ايشان داشتيم که خوانندگان محترم ميتوانند متن کامل اين مصاحبه را در ادامه مطالعه کنند :

شنبه 2 تير 1397
توسعه پايدار، راه حل برون رفت از مشکلات شهری

دکتر بهشتی، در گفت و گوی اختصاصی با روزنامه عجب شير مطرح کرد:

توسعه پايدار، راه حل برون رفت از مشکلات شهری

(306)

اين نکته را بايد در نظر داشت که هر روز به جمعيت شهرها افزوده ميشود و اين روند باعث بروز مشکلات فراوانی براي مديران شهری شده و نگرانی برنامه ريزان شهری را در پي داشته است. رشد شهری و شهرگرايي در مواردي با برنامه و سياست گذاريهاي خاصي همراه بوده، اما در بيشتر موارد بدون برنامه ريزي بوده است. در نتيجه آن، کنترل و اداره شهرها به ويژه کلان شهرها را با دشواري مواجه کرده است. نبود آگاهي لازم در اين زمينه و عدم مطالعه کافي موضوع توسط ارگانهاي ذي ربط سوالات بدون جواب متعدي را در اذهان ايجاد ميکند که پاسخهاي مناسب و منطقي کارشناسان و متخصصين امر را ميطلبد به همين منظور و براي کنار زدن پرده ابهام در اين زمينه مصاحبه ي را با آقاي دکتر بهشتي استاد دانشگاه تبريز و دبير کمسيون توسعه پايدار و محيط زيست شوراي اسلامي کلان شهر تبريز به گفتگو نشسته ايم که ماحصل آن به قرار زير است.

شنبه 2 تير 1397
امروزه سيستمهای شهری  دنيا مبتنی بر کنترل مردمی پيش ميروند

در گفتگوی اختصاصی با دکتر سعيد نيکو خصلت مطرح شد:

امروزه سيستمهای شهری دنيا مبتنی بر کنترل مردمی پيش ميروند

(259)

با نزديک شدن به آغاز سال جديد ميلادي و حسن انتخاب شهرمان بعنوان پايتخت گردشگري جهان اسلام در اين سال جديد، برآن شديم تا با مصاحبه با کارشناسان امر، از ميزان آمادگي شهر براي اين رويداد عظيم مطلع شويم .در همين رابطه با آقاي دکتر سعيد نيکوخصلت عضوشواراي اسلامي شهر تبريز گفتگوي مفصلي داشته ايم تا در باب کارهاي انجام گرفته و مسايل کنوني شهر نظر ايشان را جويا شويم.
وي با توجه به سوابق علمي در سمت هئيت علمي دانشگاه تبريز و همچنين تجربيات ارزشمند به عنوان رئيس کمسيون توسعه پايدار و محيط زيست تحليلي جامع و عميق در حوزه پروژههاي در حال اجرا و ميزان موفقيت آنها ارائه کردند. هم چنين با بررسي همه جانبه مشکلات و مسائل کنوني تصوير روشني از وضعيت حال حاضر شهر ترسيم کردند. در ادامه سوالات و متن گفتگوي ايشان ارايه شده است.

پنجشنبه 31 خرداد 1397
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.