تاریخ : پنجشنبه 26 دي 1392
کد 94

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز تأکید کرد

ضرورت ایمن سازی و مقاوم سازی ساختمان های امدادی تبریز
نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز با تأکید بر لزوم ایمن سازی و مقاوم سازی ساختمان های امدادی تبریز در برابر آسیب های ناشی از زلزله خواستار توجه بیش از پیش مسوولان به این امر شد.
 مهندس محدث با اعلام این مطلب افزود: ساختمان ادارات و سازمان هایی نظیر بیمارستان ها ، هلال احمر ، انتقال خون ، آتش نشانی و پلیس که هر یک به نوعی وظایف و مسوولیت های امدادی و حمایتی دارند متأسفانه از استحکام و مقاومت کافی و مناسب برخوردار نیستند و این احتمال که نتوانند در مواقع بحران و نیاز امدادرسانی مورد انتظار و مطلوب ارایه دهند وجود دارد.
وی افزود: شاخص های مدیریت موفق و موثر بحران در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه ایجاب می کند پیش و بیش از هر اقدام و برنامه ریزی در مدیریت بحران ، نسبت به مقاوم سازی و ایمن کردن ساختمان های امدادی و امدادرسان و در کنار آن تجهیز اکیپ ها ، گروه ها و یگان های امداد و نجات و مهم تر از همه آموزش نیروهای امدادی و شهروندان اقدام شود و مدیریت شهری در کنار مدیریت بحران استان باید به این مسایل توجه عملی و جدی داشته باشند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نباید از کنار گسل تبریز و احتمال وقوع زلزله در این شهر به راحتی عبور کرد و لازم است با اتخاذ تدابیر لازم ، از هم اکنون جلوی آسیب ها و تلفات ناشی از زلزله های احتمالی را با اقدامات پیشگیرانه گرفت.
مهندس محدث در خاتمه امنیت ، نجات ، اسکان و درمان را از ارکان اصلی امدادرسانی در مواقع بروز بحران و حوادث غیرمترقبه دانست.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.