تاریخ : يکشنبه 3 اسفند 1399
کد 4308

بررسی نامه فرماندار و رئیس هیئت تطبیق در خصوص تعرفه عوارض محلی سال 1400

بررسی نامه فرماندار و رئیس  هیئت تطبیق در خصوص تعرفه عوارض محلی سال 1400 و مصوبات جلسه 225 شورای اسلامی کلانشهر تبریز مطرح شد.
 به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در جلسه هیئت تطبیق و اعضای شورا و شهرداری تعرفه عوارض محلی بررسی شد و در نهایت فرمانداری ۱۶ ایراد برای تعرفه عوارض محلی سال 1400 معرفی کرد که با برگزاری یک جلسه دیگر برخی موضوعات حل شد اما برخی موضوعات نیاز به اصلاح دارد.

عبداله تقی‌پورنیز اظهار داشت: آنهایی که برای تراکم در قالب قانونی مراجعه می‌کنند بیشتر از ۴۵ درصد نباشد اما آنهایی که برای انتفاع شخصی مازاد بر تراکم دارد می‌تواند بسیار بیشتر باشد، اما در عمل مصوبه ما اجرا نمی‌شود.

فریدون بابایی اقدم تاکید کرد: قانون گریزی شدیدی در پروانه ها وجود دارد و شورا باید به عنوان ‌نماینده مردم وارد شود تا شاهد این حجم از ورودی پرونده های قانون گریزی در پروانه ها نباشیم.

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز گفت: نمی‌توانیم قبل از خلاف از شهروندان چک تضمین اخذ کنیم.
غلامحسین مسعودی ریحان افزود: اگر چک تضمین اخذ می‌شود از کلیه مناطق اخذ شود نه فقط در بافت فرسوده.

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز نیز گفت: خانواده‌های اصیل تبریز که در بافت مرکزی شهر ساکن هستند باید در بافت مرکزی حضور داشته باشند و بمانند.
سعید نیکوخصلت اضافه کرد: در کل دنیا بافت مرکزی جزو با ارزش ترین بافت های شهر است که باید اعیان و ارزش آن حفظ شود.
وی تاکید کرد: اما در تبریز محدوده بازار هویت خود را از دست می‌دهد و به سمت تجاری شدن حرکت می‌کند.

محرم محمدزاده گفت: تعدادی از افراد سودجو واحد های مشکل دار را اجرا و با قیمت پایین به شهروندان می‌فروشند و سند به آنها ارایه نمی‌کنند و شهروندام با مشکل روبرو می‌شوند.
وی افزود: در تبریز نمی‌توان کارتن را جابجا کرد چراکه افراد سودجو جلوی شما سبز شده و کارتن را به قیمت پایین برمی‌دارند اما در زمینه انتقال مصالح ساختمانی هیچ ایرادی وجود ندارد و در شهر حمل می‌شود باید تولید و توزیع مصالح با نظارت کافی انجام شود.

دبیری گفت: شهرداری می‌تواند به جای چک سایر ضمانت نامه ها را اخذ کند.

قلیزاده گفت: در مورد چکها حساسیت ایجاد شده است و پیشنهاد میکنم تخفیفات در صورت وقوع تخلف گرفته شود.

سونیا اندیش اضافه کرد: لایحه‌ای درخصوص ساماندهی خودیاری در شورا تصویب شد که موجب شده شهروندان با مشکلات روبرو شوند.
وی گفت: وقتی شهروندان به نحوه محاسبه جریمه شکایت می‌کنند جریمه بیشتر می‌شود که باز در صورت شکایت رای بیشتر می‌شود این باعث ناراحتی شهروندان شده است.
اندیش اضافه کرد: در خصوص پارک حاشیه‌ای ارزش افزوده دوسال است که پرداخت نشده اگر از مردم دریافت شده که باید پرداخت می‌شد اگرنه پیمانکار باید ارزش افزوده را پرداخت کند.
وی تاکید کرد: مصوبه کمیسیون برای هرساعت پارک در پارک حاشیه‌ای  ۱۸۰۰ تومان است که شورا به مصوبه تعرفه عوارض محلی تاکید می‌کند.

دبیری گفت: مصوبه شورای شهر در خصوص پارک حاشیه‌ای با لحاظ  قوانین اجرا شود.

براساس اعلام ایرادات ۱۶ بندی هئیت تطبیق برای تعرفه عوارض  سال ۱۴۰۰ اعضای شورای شهر تمامی ۱۶ بند را بررسی و ایرادات گرفته شده را اصلاح و به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تبریز رسید.

در پایان طرح نامگذاری یکی از خیابان های شهر تبریز به نام «مهندس» مورد تصویب اعضا شورای اسلامی شهر تبریز قرار گرفته و جهت تصمیم گیری و انتخاب خیابان به کمیسیون فرهنگی و کمیته نامگذاری ارجاع شد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.