تاریخ : شنبه 27 دي 1399
کد 4257

غلامحسین مسعودی ریحان:

ضرورت جلوگیری از احداث شهرک جوانان بر روی گسل تبریز

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: لازم است نهاد های متولی در خصوص مکان گزینی احداث شهرک جوانان ورود کرده و از ساخت و ساز این شهرک بر روی گسیل تیریز و حریم رودخانه جلوگیری کنند تا از وقوع فاجعه در آینده پیشگیری شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، غلامحسن مسعودی ریحان گفت: اخیراً شهرکی به نام جوانان درحال ساخت است که روی گسل تبریز قرار گرفته و در محل تلاقی آجی چای و کئومور چای قرار گرفته است، که احتمال سیل هم وجود دارد.
وی ادامه داد: در گذشته شهرک باغمیشه بدون توجه به اصول شهرسازی بر روی گسل تبریز احداث شده است که بنا بر گفته کارشناسان این اقدام غیر اصولی بوده است.

وی افزود: با وجود دانش و تجربه فعلی بازهم می‌خواهند این اشتباه را در شهرک جوانان تکرار کنند.

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از افراد و شخصیت های ملی می‌خواهند این پروژه را احداث کنند، تا با درگیر کردن نهاد‌های مقدسی مانند قرارگاه خاتم الا‌نبیا به این پروژه وجهه مثبتی دهند.
مسعودی ریحان با بیان اینکه: این هشدار را می‌دهیم که در تاریخ ثبت شود افزود:  تا در آینده نگویند کسی در این خصوص هشدار نداد و نگفت این کار اقدام مناسبی نیست .

وی اظهار کرد: در تبریز تنها دو بنای تاریخی وجود دارد که قدمتی بیش از ۲۰۰ سال دارد و دلیل آن این است که تبریز هر ۲۰۰ سال یکبار شاهد زمین لرزه بزرگی است.

این عضو شورای شهر ادامه داد: فردا روز اگر با احداث این شهرک مشکلی رخ دهد انگشت اتهام به سمت مدیران و اعضای شورای فعلی خواهد بود.

وی ادامه داد: آماده جوابگویی به صورت مستند در خصوص سخنانم در مورد شهرک جوانان هستم.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.