تاریخ : يکشنبه 21 دي 1399
کد 4248

رییس شورای اسلامی شهر تبریز؛

اعضا شورا از پرداخت به موضوعات التهاب زا، پیش از انتخابات بپرهیزند/ علت حادثه مترو تبریز در حال بررسی است

رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با توجه به نزدیکی انتخابات که گاها اعضای شورا را تحت تاثیر قرار می‌دهد، خواهشمندم اعضای شورا طوری عمل کنند که شاهد فضای التهاب آور نباشیم.
شهرام دبیری گفت: یکی از موضوعات التهاب آور الحاق روستاها به تبریز است که نیازی به طرح آنها در شورای شهر نیست و اگر لازم است جلسه ای با مسئولین بگذاریم تا از راه صحیح حل شود.
وی اضافه کرد: مسئله بعدی، موضوع حق و حقوق کارگران است.
دبیری اظهار داشت: همه ما خواستار پرداخت حق و حقوق به موقع کارگران هستیم. در این مورد نیز می توانیم جلسه ای گذاشته و حتی با نمایندگان کارگران نیز جلسه ای داشته باشیم.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: طرح انفرادی این مسائل تنها التهاب آفرین خواهد بود، تلاش کنیم با حرکتی جمعی این مسائل را حل کنیم.
شهرام دبیری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حادثه متروی تبریز  تاسف آور بود و رفت آمد تستی قطار شهری و نبود مسافر در واگن ها موجب شد تا از اتفاق یک فاجعه جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون فاز سوم خط یک تعطیل بوده و گروه‌های مختلفی در حال بررسی ابعاد قضیه هستند و نهادهای ذیربط نیز در این حوزه ورود کرده‌اند.
دبیری تصریح کرد: علت دقیق آن هر چه باشد به صورت شفاف به اطلاع  شهروندان خواهد رسید.
وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم که دوباره این اتفاق نیافتد گفت: ایمنی  شهروندان باید در اولویت ما باشد و این موضوع باید توسط شهردار نیز شخصا پیگیری شده، میزان دقیق خسارت را برآورد کرده و تعهد بدهند که این امر دوباره اتفاق نخواهد افتاد.
دبیری همچنین گفت: برخورد لفظی دو عضو شورا در هفته گذشته، انعکاس خوبی نداشت.
وی تصریح کرد: تلاش کنیم با پرهیز از این نوع حرکات، مطالبات مردم را به جا آوریم تا فردا گزارشی برای ارائه داشته باشیم.
شهرام دبیری با بیان اینکه دعوایی در شورا نداریم ادامه داد:  خواهشمندم با آرامش بیشتر مسائل را بررسی کرده و لوایحی را تصویب کنیم که به نفع شهر است.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: اعضای شورا به هیچ وجه به یکدیگر تذکر ندهند. هر کس نظری دارد، موافق یا مخالف؛ دلیلی برای تذکر اعضا به یکدیگر نیست. همه می‌توانند نظر خود را ارائه دهند. بحث دو طرفه، تقابل نباید داشته باشیم.
وی تاکید کرد: تلاش کنیم اخباری که از شورا منعکس می‌شود، اخبار خوبی باشد.
شهرام دبیری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: شنبه شهادت میرزا تقی خان امیرکبیر بود که قدم‌های بزرگی در توسعه ایرانمان برداشته و تعریف جدیدی ازعلم مدیریت ارایه کرده بود.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: اصلاح طلب واقعی که اصلاحات بزرگی در جامعه ایجاد کرد و امید که افرادی همچون ایشان در جامعه افزایش یابد.
همچنین در ادامه شکور اکبرنژاد گفت : امروز موضوع مهمی داریم، خواهشا جدی تر وارد شویم. یک نکته هم به شهردار تذکر دهم، پروژه هایی که در حال اجرا هستند، برای شهر و شهروندان هستند نه شهردار و شورا، نزدیک انتخابات این مسائل نباید مطرح شود.
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریزنیز در ادامه گفت: از جلسه غیرعلنی که روز گذشته با مدیران سازمان قطار شهری برگزار شد تشکر میکنم و چون جلسه غیر علنی بود، شهروندان و اصحاب رسانه خواستار خروجی و نتیجه این جلسه هستند.
غلامحسین مسعودی ریحان  تاکید کرد: وظیفه دیگر ما نظارت بر اجرای صحیح پروژه‌ها است که نباید بزرگ و کوچک ببینیم بلکه باید واقعی و صحیح  ببینیم و واقعیات را به صورت دقیق به اطلاع شهروندان برسانیم.
 در پایان، اعضای شورای شهر از مدیر فرهنگسرای بزرگ الغدیر به منظور حضور درسیزدهمین نشست مجمع امور اقوام و اقلیت های سازمان ملل و سخنرانی در باب اقوام ایران قدرددانی شد.
سعید نیکوخصلت دبیر شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: خوشحالیم که یکی از پرسنل شهرداری تبریز در این مرکز حضور یافته و این امر باعث افتخار ما است.

powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.