تاریخ : چهارشنبه 17 دي 1399
کد 4241

جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری :

بررسی دفترچه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۰

گزارش نهایی کمیته کارشناسی در خصوص دفترچه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۰ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ در این جلسه از کمیسیون محیط زیست و‌ خدمات شهری عوارض محلی سازمان پسماند و سازمان میادین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اجرای برخی تغییرات به تصویب کمیسیون رسید.
در ادامه مقرر شد با توجه به اشتغال ۲۰۴ نفر در سازمان آرامستانها، ۷۰ نفر از این تعداد که بصورت مستقیم به تغسیل و تدفین فوتی های ناشی از کرونا در ارتباط هستند ماهانه ۱۵۰۰و ۱۳۰ مابقی که شمال نیروهای خدماتی و پرسنل می شود ماهانه ۱ میلیون به تشخیص مدیرعامل دریافت کنند.
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در پایان گزارش نتیجه اقدامات انجام شده شهرداری در خصوص مصوبه شورا در ارتباط با احداث بازارچه های محلی گفت: زمینه ای که شورای پنجم برای مدیریت شهرداری فراهم کرده در سی سال گذشته بی سابقه بوده است.
عبداله تقی پور اضافه کرد: شورا از شهرداری پیشرو‌تر است، در گذشته اصرار داشتیم به ما اعتبار بدهند، امروز ما اعتبار میدهیم، ولی گزارشها اصلا رضایت بخش نیست.
در ادامه لایحه شهرداری تبریز در خصوص اهدا پاداش ماهانه به عوامل سازمان آرامستانها به دلیل مقابله با ویروس کرونا مطرح شد.
دستور جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در خصوص بررسی اقدامات مرکز نگهداری از حیوانات شهری مطرح شد.
شکور اکبرنژاد در ادامه توضیحات ارایه شده در خصوص طرح مرکز مدیریت حیوانات شهری گفت: بهترین عکس العمل ارایه راهکار در خصوص مدیریت است، هرچند که گلایه ها جایز است.
تقی پور در ادامه  گفت: آمار جمعیتی سگهای بلاصاحب در تبریز هزار عدد است و در سال ۹۸ تاکنون چند سگ زنده گیری شده است؟ 
وی افزود: با توجه به ابتر ماندن موضوع عقیم کردن حیوانات، رشد جمعیتی سگها را چند درصد تخمین میزنید.
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری اضافه کرد: ان جی او هایی که در ارتباط با حیوانات شهری و محیط زیست فعالیت میکنند باحضور در جلسه اختصاصی در این رابطه نکته نظرات تخصصی خود را ارایه کنند.
تقی پور با بیان اینکه حرفها باید عملی شوند گفت: در جلسات اختصاصی کمیته فنی محیط زیست و خدمات شهری راهکارهای اصولی تهیه شده و بر اساس این راهکارها اقدامات در این زمینه انجام شود.

powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.