تاریخ : شنبه 1 آذر 1399
کد 4127

در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز مطرح شد؛

بررسی آخرین وضعیت مرمت عمارت شهرداری تبریز/ سریال آذری ها معرف فرهنگ و تمدن دیرین آذربایجان

جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز در دستور نخست این کمیسیون به بررسی آخرین وضعیت مرمت و بازسازی عمارت شهرداری تبریز پرداختند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ بابک خوشکلام و النازسیاسی کارشناسان مرمت و بازسازی مرتبط با عمارت شهرداری تبریز با ارائه گزارشی از وضعیت مرمت و بازسازی این عمارت، شرایط فعلی را نامساعد دانستند.
در ادامه غلامحسین مسعودی ریحان با اشاره به قدمت و اهمیت این بناهای تاریخی خواستار رسیدگی و ترمیم وضعیت بناهای تاریخی شد.
وی اضافه کرد: این آثار، تاریخ تمدن این استان و شهر هستند و برای حفظ این آثار نادر فرهنگی باید اقدامات بایسته صورت گیرد.
مسعودی ریحان با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تبریز در بحث خانه های تاریخی و حفظ این آثار حساسیت بسیاری دارد گفت: بودجه مد نظر برای مرمت این عمارت باید مورد استفاده قرار گیرد.
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز همچنین اظهار داشت: این مرمتها باید پیش از خروج اعضا شورا از عمارت ساعت اتفاق بیفتد.
فرج محمد قلیزاده نیز در این باره گفت: شرایط فعلی عمارت ساعت با توجه به وجود رطوبت بسیار زیاد در این ساختمان نیازمند اجرای اقدامات جدی است.
وی افزود: عمارت ساعت شرایط مساعدی ندارد و به معنای واقعی در معرض خطر تخریب است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: با توجه به کمبود امکانات شهرداری منطقه هشت تبریز، معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز و همچنین شهردار تبریز باید در خصوص شرایط پیش  آمده پاسخگو باشند.
دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز، سعید نیکوخصلت نیز با اشاره به موضوع خروج شورا از عمارت ساعت اظهار داشت: این موضوع در سال 98 باید اجرایی میشد که پیشنهاد میکنم توسط کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورایاسلامی شهر تبریز در صحن علنی مطرح شده و مورد پیگیری قرار گیرد.
دستور دوم جلسه کمیسیون با موضوع بررسی اقدامات و فعالیتهای عمرانی در خصوص ایجاد زیرساخت فضاهای ورزشی و یا تعمیرات مربوطه در مناطق یک و 10 شهر تبریز در دستور کار قرار گرفت.
پس از گزاراش شهرداران مناطق 10 و یک، فرج محمد قلیزاده اظهار داشت: در مرمت سالن های تیاتر شاهد پیشرفت چندانی نبودیم.
وی اظهار داشت: با توجه به این امر شاید بهتر باشد بگوییم که با همه پیگیریهای صورت گرفته و دستورات ارائه شده هیچ اقدام شایسته ای در این زمینه صورت نخواهد گرفت.
غلامحسین مسعودی ریحان نیز با اشاره به اینکه منطقه یک و 10 جزو مناطق کم برخودار از لحاظ فضای سبز و فضای ورزشی بوده و این کمبود مورد اعتراض اهالی است گفت: این موارد نیز باید در این مناطق مورد توجه قرار گرفته و اصلاح شود.
سعید نیکوخصلت دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز نیز در خصوص ساخت مسیر هفت کیلومتری دوچرخه در عون ابن علی سوالاتی مطرح کرد.
در ادامه و در جریان بررسی دستورات جلسه این کمیسیون سعید جلوه گری در خصوص شرایط تهیه سریال آذری ها و چشم انداز این سریال توضیحاتی ارائه کرد.
قلیزاده در ادامه ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته گفت: این سریال مسیری برای شناخت هر چه بیشتر شهرمان خواهد بود.
مسعودی ریحان نیز افزود: با ساخت این سریال قدرت زبان، فرهنگ و فورکلور آذربایجان را میتوانیم به ملت شریف ایران نشان دهیم.
وی افزود: معرفی فرهنگ و تمدن آذربایجان باید از اولویت های موضوعی در این سریال باشد.
سعید نیکوخصلت نیز افزود: معرفی مشاعر و تاریخ آذربایجان و همچنین معرفی فرهنگ این شهر و استان میتواند در این سریال مد نظر قرار گیرد.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.