تاریخ : سه شنبه 27 آبان 1399
کد 4124

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز:

تحقق آرزوهای دیرین شهروندان با احداث پروژه های کلان شهری

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز احداث پروژه های کلان شهری با مشارکت شهرداری تبریز و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) را تحقق آرزوهای دیرین شهروندان دانست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز به نقل از شهریار، شهرام دبیری در حاشیه امضاء تفاهم نامه احداث دو هزار واحد مسکونی برای جا به جایی حاشیه نشینان تبریز اظهار کرد: امیدواریم طرح جا به جایی حاشیه نشینان، آغاز خوبی برای اجرای پروژه های بزرگ عمرانی در تبریز باشد.
وی با بیان اینکه هریک از پروژه های مشترک شهرداری تبریز و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) ابرپروژه هست، گفت: برای مثال تکمیل احداث پارک بزرگ تبریز می تواند نقطه عطفی برای ارتقای سرانه فضای سبز تبریز باشد.
دبیری ادامه داد: همچنین پروژه اجرای تراموا به عنوان خط پنجم قطار شهری تبریز، آبدار کردن مهرانه رود و ساماندهی حاشیه نشینی از جمله طرح هایی هستند که آرزوی دیرین شهروندان را محقق ساخته و به عنوان الگویی برای سایر شهرها مطرح هستند.
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز ابراز کرد: امیدوارم در آینده نیز همچنان از توان فنی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) بیش تر استفاده کنیم چراکه در گذشته نیز شاهد اجرای پروژه های باکیفیت و بزرگ توسط این قرارگاه در تبریز بوده ای
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ساخت مسکن‌های امن در بافت حاشیه‌نشین شهر و ایمن سازی آن می‌تواند الگویی برای دیگر شهرهای کشور باشد و در کنار آن بر زیبایی شهری نیز بیافزاید.
شهرام دبیری اظهار داشت: مهم‌ترین موضوع شهری حال حاضر تبریز، بازآفرینی بافت حاشیه‌نشین تبریز است که با توجه به توان بالای قرارگاه خاتم‌الانبیا از نظر فنی و مالی، ترجیح دادیم از پتانسیل این نهاد استفاده کنیم.
وی افزود: تبریز شهری زلزله‌خیز است و ۴۰۰ هزار نفر حاشیه‌نشین دارد که مشکل ما در این حوزه فراتر از ساخت ۲ هزار واحد مسکونی است.
رئیس شورای اسلامی با اشاره به تعامل شورا و شهرداری با قرارگاه خاتم‌الانبیا اظهار کرد: در شورای شهر و شهرداری از سال ها پیش تعامل خوبی با قرارگاه و موسسه عاشورا داشتیم  و طرح های بزرگی همچون تبادل امام علی و خط ۲ مترو در اثر این تعامل اجرائی شده است.
وی اضافه کرد: قرارداد پروژه های جدید هم که مطرح شده با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان بسته شده است که یکی از این پروژه‌ها، پارک بزرگ تبریز است که تا ۴ تا ۵ سال دیگر احداث می‌گردد.
دبیری با اشاره به پیشنهاد احداث خط تراموای شهری نیز گفت: اتوبان ولایت و خود تراموا هم باید جزو اولویت های احداث  باشند و از این رو پیشنهاد کردیم از راه آهن تا قونقا تراموا راه اندازی کنیم که می تواند زودبازده باشد.
وی افزود: سپاه اگر در دفاع مقدس پیشرو بود اکنون در سازندگی پیشرو است ما هم در مجموعه استانی پشتیبانی لازم را داریم تا پروژه ها با سرعت انجام شود
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.