تاریخ : سه شنبه 27 آبان 1399
کد 4122

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز؛

اجرای طرح جابه‌جایی، اقدامی جدی برای ساماندهی حاشیه‌نشینان تبریز

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز ز از اجرای طرح جا به جایی حاشیه نشینان به عنوان اقدامی جدی برای ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی شهر یاد کرد.

فریدون بابایی اقدم امروز در حاشیه امضا تفاهم نامه احداث دوهزار واحد مسکونی برای حاشیه نشینان تبریز اظهار کرد: امروز بعد از سال ها در تبریز شاهد یک اتفاق خوب و ویژه برای ساماندهی حاشیه نشینان هستیم.

وی ادامه داد: بدمسکونی و سکونت همشهریان ما در محلات و منازل غیراستاندارد، همواره یکی از دغدغه های اصلی ما اعضا شورا و مدیران شهری بوده است.

وی یادآور شد: همچنین شهر ما به لحاظ آسیب های طبیعی، در وضعیت خطرناکی قرار دارد و مستعد وقوع زلزله و دیگر بلایای طبیعی است؛ به طوری که تبریز در طول تاریخ بارها به علت وقوع زلزله های بزرگ با خاک یکسان شده است.

عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه تا امروز قدمی جدی برای ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی تبریز برداشته نشده بود، اعلام کرد: امروز شاهد این هستیم که به همت استاندار محترم آذربایجان شرقی، شهرک جوانان در محدوده شهر تبریز قرار گرفته و محلی مناسب برای انتقال بخشی از حاشیه نشینان شهرمان است.

وی با بیان اینکه طبق طرح تفصیلی تبریز، باید ساکنان ۵۰هکتار از این شهر به سکونتگاه های امن منتقل شود، افزود: خوشبختانه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) که تا به امروز ۷۳ پروژه در استان ما اجرا کرده یا در دست اجرا دارد، با شهرداری تبریز تفاهم نامه ای امضا کرد تا واحدهای مسکونی شهرک جوانان را احداث کند و این اولین بار است که قرارگاه به موضوع مسکن ورود پیدا کرده است.

فریدون بابایی اقدم ابراز امیدواری کرد که در فازهای بعدی این طرح، تمام ساکنان سکونتگاه های غیر رسمی تبریز به محلات و سکونتگاه هایی امن و مناسب منتقل شود.

powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.