تاریخ : سه شنبه 27 آبان 1399
کد 4120

ترویج کتابخوانی اولویت کاری شورا و شهرداری/ امضا تفاهم نامه اجرای خط ۵ قطار شهری تبریز

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز ترویج کتاب و کتابخوانی در میان شهروندان از الویت های کاری شهرداری و شورا بوده و اقدامات صورت گرفته در این زمینه شایسته تقدیر است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، غلامحسین مسعودی ریحان با اشاره به این اقدامات اظهارداشت: برای نمونه در سال نخست از آغاز شورای پنجم مقرر شد تا مجتمع ها در بخشی از محوطه خود اقدام به ساخت کلبه کتاب کنند.
مسعودی ریحان تصریح کرد: امروز با پیگیری های صورت گرفته تاکنون 50 مجتمع با همکاری کتابخانه ها و شهرداری در محوطه مجتمع ها کلبه کتاب تاسیس کرده اند که میتوان گفت برای اولین بار در تبریز شاهد این اتفاق هستیم.
وی با اشاره به اینکه موضوع کتابخانه های دیجیتال باید مورد توجه قرار گیرد گفت: با توجه به شرایط کنونی و دیجیتالی شدن بسیاری از امور، کتابخانه ها نیز باید به این سمت حرکت کنند تا دسترسی به کتاب بیش از پیش آسان و کم هزینه شود.

رییس شورای اسلامی استان با اشاره به مسابقات کتابخوانی توسط شهرداری تبریز اظهار داشت: شهرداری  با اجرای چندین مسابقه کتابخوانی و شرکت شاید هزاران نفر در این مسابقه، گامی برای ارتقا سرانه کتابخوانی داشته اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شورای شهر تبریز در چندین مورد در حوزه حمل و نقل فعالیت هایی را صورت داده است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: شورای شهر تبریز طی دو سال ونیم گذشته دو هزار 600 میلیارد تومان به بخش مترو تزریق کرده است که متاسفانه شاهد پیشرفت متناسب با بودجه تزریقی در این بخش نبودیم.

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: متاسفانه تاکنون به دلیل برخی محدودیت ها خرید اتوبوس با وجود تخصیص 500 میلیارد تومان بودجه امکان پذیر نشده است.
مسعودی ریحان اضافه کرد: اما با وجود این شرایط تاکنون 20 دستگاه اتوبوس و 50 دستگاه مینی بوس خریداری شده است.
وی همچنین با اعلام این خبر که قرارداد ساخت تراموا با امضا تفاهم نامه اجرای خط ۵ قطار شهری تبریزبه طول 7 کیلومتر توسط شهرداری تبریز و قرارگاه ختم الانبیا بسته شد تصریح کرد: در آخرین دیدار شهردار با معاون اول رییس جمهور خرید هزار دستگاه اتوبوس مورد موافقت قرار گرفته است که امروز به محض صدور مجوز این میزان اتوبوس خریداری خواهد شد.
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز افزود: در پنجمین دوره از شورای اسلامی شهر تبریز سعی بر اجرای اقدامات اساسی در زمینه های مختلف از جمله فضای سبز، بودجه نویسی و.. شده است که امیدواریم بازدهی این اقدامات عاملی برای توسعه شهرمان باشد.
  
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.