تاریخ : يکشنبه 25 آبان 1399
کد 4115

رییس شورای اسلامی شهر تبریز:

ترویج صحیح کتابخوانی مساوی با افزایش دانش و آگاهی شهروندان / یک هزار و ۵۰۰  بیمار کرونایی در استان بستری است

رییس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به روز کتاب و کتاب خوانی گفت: اگر بتوانیم در ترویج کتاب خوانی موفق عمل کنیم می توانیم دانش و آگاهی مردم را بالا ببریم تا در تصمیم گیری ها شهروندان درست عمل کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، شهرام دبیری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز گفت:  پویش کتاب خوانی ملی در هفته کتاب گفت: قرار است افراد صاحب فکر و اندیشمندان در این پویش حضور داشته باشند که اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این زمینه اقدامات مناسبی انجام داده اند.

وی بار دیگر با اشاره به لزوم رعایت ایمنی کار در شهرداری تبریز گفت: در زمینه ایمنی کار اقدامات مناسبی انجام نشده و خواسته های ما در خصوص نظام نامه ایمنی کار رعایت نمی‌شود تا امروز شاهد باشیم که هر چند مدت یک بار، یکی از کارگران شهرداری حین کار دچار حادثه می‌شود . امروز شهروندان ما باید در محیط امن حضور داشته باشند..
دبیری تاکید کرد: باید تلاش کنیم‌آگاهی کارگران را نیز در زمینه ایمنی کار افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه متاسفانه در جامعه ما ایمنی کار رعایت نمی‌شود  اظهار داشت: امروز شهرداری مشکل یابی کند تا هر کاری برای ارتقا ایمنی کار نیاز است انجام شود.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: کارگران ما که در جاده‌ها و خیابان ها کار می‌کنند ما وظیفه داریم از جان آنان مراقبت کنیم و ایمنی را برای آنان افزایش دهیم.
وی افزود: لازم است پیمانکاران انواع تجهیزات ایمنی مناسب با نوع فعالیت را تهیه کنند.

وی با اشاره به اپیدمی کرونا در جهان گفت: بیشترین آمار فوت شده ها در آمریکا برزیل و هلند است . ۳۷ میلیون نفر در دنیا از کرونا بهبود یافته اند و بیش از یک میلیون نفر نیز فوت کرده‌اند.
دبیری با بیان اینکه ایران رتبه چهاردهم شیوع و مرگ‌و میر کرونا را در جهان دارا می‌باشد گفت: آمار ابتلا در ایران فزاینده و شیب ابتلا تند است.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: یک هزار و ۵۰۰ نفر بیمار بستری در استان وجود دارد. امروز ۷۰ درصد بیمارستان های شهرستان ها به کرونا اختصاص یافته که باید ۲۰ درصد می‌بود.
دبیری تاکید کرد: تقریباً یک دهم آمار فوتی کرونا در کشور مربوط به استان آذربایجان شرقی است.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.