تاریخ : يکشنبه 18 آبان 1399
کد 4108

تعیین اعضای شورای شهر تبریز در کمیسیون های بند 20 ماده 55 / شرایط کاری کارکنان وادی رحمت ویژه و سخت است/ روزانه۴۷نفر در آرامستان تبریز در اثر ابتلا به کرونا تدفین می شوند

دستور دوم جلسه مبنی برتعیین اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز درکمیسیون های بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها با رای اعضا شورای اسلامی شهر تبریز پیش از دستور نخست مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، عبداله تقی پور در این خصوص گفت: کمیسیونی مرکب از سه نفر به تعیین انجمن شهر اعضای این کمسیون خواهند شد.
۷نفر از اعضا که خواهان حضور در این  کمیسیون ها هستند می توانند حضور داشته باشند.
در ادامه رییس شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: ما ۱۴نفر را قرعه کشی میکنیم تا مشخص شود در این کمسیون ها اعضا چه کسانی هستند.
در پایان با رای گیری، اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز درکمیسیون های بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها مشخص شد.
 
در ادامه دستور سوم لایحه شهرداري تبریزدرخصوص کمک مالی به مبلغ  پانصد میلیون ریال به مستاجربوفه واقع در ائل گلی روبروي لونا پارك در دستور کار قرار گرفت.
محرم محمدزاده در این خصوص گفت: همان گونه که شهردار توضیح داد کوتاه قامتان در محدوده ی ایل گلی فعالیت می کنند
وی افزود: آنها ماهانه بیست میلیون اجاره می دهند و در شرایط کرونایی این هزینه آنها را با شرایط سخت روبه رو کرده است
محمدزاده تصریح کرد: این فعالان با شرایط حاضر درآمد کمی دارند که آنها را با مشکل مواجه کرده است  و به نظرم پنجاه میلیونی که به آنها اختصاص داده شده کم است و تنها هزینه چند ماه را تامین خواهد کرد.

غلامحسین مسعودی ریحان نیز گفت: بحث این است که این لایحه بعد ازتصویب منجربه این میشود دیگر بوفه داران نیز به شهرداری مراجعه کنند.
وی افزود: این امر هم برای اعضا و هم برای شهرداری مشکل ایجاد می کند.
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: لطفا پاسخگوی بقیه نیز در این راستا باشید

شکور اکبرنژاد همچنین گفت: این مجموعه تنها مختص یکی از کوتاه قامتان است و این محل را اجاره کرده است.
وی اضافه کرد: هرچند این مجموعه کارکنانی از عزیزان کوتاه قامت دارد اما این بوفه مختص یکی از این دوستان است نه همه آنها.

فریدون بابایی اقدم نیز اضافه کرد: در اوایل کرونا به پیشنهاد آقای محمدزاده مقرر شد که حمایتی از مجموعه هایی در ترمینال و سازمان پارک ها و فضای سبز شود.
وی افزود: در آمد این مجموعه ها کاهش یافته ‌و باید اساسا به این موضوع نگریسته شود.

سونیا اندیش نیز در این خصوص گفت: کلی از بوفه داران در این محدوده با مشکل مواجه اند  و درخواست من عدم بررسی موردی و حمایت از کل بوفه داران است.
وی اضافه کرد: اگر مورد به مورد در نظر بگیریم آمار و تعداد آنها مشخص نمی‌شود.
اندیش با بیان اینکه بحثمان رعایت حق و عدالت است اضافه کرد: پیشنهادم این است این لایحه را با لایحه ای کلی و با رعایت حقوق تمامی بوفه داران مورد بحث قرار دهیم.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: این لایحه بخاطر حمایت از کوتاه قامتان که به صحن آمده بودند و ما به آنها قول دادیم تا تسهیلاتی برایشان ارایه دهیم این موضوع نهایی شود.

محرم محمدزاده اظهار داشت: در عدالت تمامی انسان ها یکسان در نظر گرفته شود و فرقی بین هیچ یک از شهروندان نباشد.
در پایان با رای اعضا شورای اسلامی شهر تبریز لایحه شهرداري تبریزدرخصوص کمک مالی به مبلغ  پانصد میلیون ریال به مستاجربوفه واقع در ائل گلی روبروي لونا پارك تصویب شد.

بررسی لایحه شهرداري تبریزمبنی برتجویز انجام توافق ومصالحه فیمابین شهرداري تبریزو شرکت آب وفاضلاب استان در قالب اعتبارات بودجه مصوب سالجاري منطقه9 در دستور کار قرار گرفت.

محمد باقر بهشتی اظهار داشت: در شهرک خاوران شهرداری با سازمان آب و فاضلاب حساب فی مابین دارند ‌هزینه های تامین آب حدود ۱۵میلیارد است
وی افزود: شهرداری به اهالی منطقه خاوران با توافق سازمان آب و فاضلاب مکان می دهد.

عبداله تقی پور اضافه کرد: ضرورت دارد شرکت آب و فاضلاب دراستای این موضوع پاسخ های شفافی در راستای چاه ها و تامین اب شرب ارائه دهد.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: موضوع حل معضلات آب بر عهده ما نیست ما فقط در این راستا موضوع مالی را در نظر خواهیم گرفت.

شهرام دبیری گفت: قیمت توسط کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری شده و به حساب فی مابین گذاشته شده است.
علی آجودان زاده نیز در این باره گفت: لایحه ای که آمده نزدیک یک هکتار و نیم آن هم از فضای سبز در اختیار شرکت آب و فاضلاب گذاشته می شود که این موضوع اگر بدون کارشناسی صورت گرفته صحیح نیست چراکه فضای سبز به کارگاه تبدیل خواهد شد و موضوع بصری فضا ازبین خواهد رفت.
بررسی لایحه تجویز انجام توافق و مصالحه فیمابین شهرداري تبریز و شرکت آب و فاضلاب استان در قالب اعتبارات بودجه مصوب سالجاري منطقه 9 به جلسه ی اتی موکول شد.

در ادامه همچنین دستور چهارم جلسه مبنی بر استرداد لایحه شهرداري تبریز درخصوص استسفاریه بند 17 جلسه 188 مصوبه شوراي شهر بررسی شده و  تصویب شد.

 دستور پنجم مبنی برلایحه اعمال مساعدت مالی و اهداء مبلغ 10  میلیون ریال به شاغلین و همکاران سازمان آرامستان های شهرداری تبریز در دستور کار قرار گرفت.
عبداله تقی پور در این خصوص گفت: بعد از مدافعان سلامت این عزیزان اند که با مشکل کرونا دست و پنجه نرم می کند.
وی افزود: در کمسیون این موضوع مورد بررسی قرار گرفت که شهرداری با ۱۵۰میلیون به شاغلین داده شود.
شهردار تبریز در این خصوص گفت: تقریبا آمار تدفین سه برابر شده و تعداد افرادی که بر اثر کرونا فوت می کند دوبرابر فوتی های عادی است.

ایرج شهین باهر اضافه کرد: امروز وضعیت و شرایط سخت تر شده است، وضعیت بحرانی تر است و پیشنهادم این است ماهانه این مبلغ پرداخت شود.

محرم محمدزاده اضافه کرد: شرایط کاری این عزیزان بسیار سخت است و باید برای آنها مزایایی در نظر گرفته شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: زندگی آنها و حتی خانواده هایشان هر لحظه در خطر است و شرایط آنها  باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

سونیا اندیش اضافه کرد: شرایط کاری کارکنان آرامستان ها بسیار سخت است
وی اضافه کرد: پیشنهادم این است که اعضای شورا هرماه به این عزیزان این هزینه هاپرداخت شود.

محمد حسن اسوتچی اظهار داشت: در این لایحه دویست نفری که اعلام شده است و لیست آمده نام کسانی که در بخش کفن و دفن کار می کنند نیامده است.
وی افزود: تاکنون تبدیل وضعیت آنها به جایی نرسیده است و در این لیست هم به نظر نامشان حذف شده است.

غلامحسین مسعودی ریحان اضافه کرد: پیشنهادم این است لایحه برای بررسی به کمیسیون بازگشته و به صورت پخته به روی میز صحن شورا ارجاع داده شود.

کریم صادق زاده تاکید کرد: طی جلسه ی هفته گذشته مصوب شد تا این هزینه بر عهده ی شهردار قرار گرفته و به صورت عادلانه در اختیار کارکنان قرار گیرد

عبداله تقی پور گفت: تشخیص موضوع اختصاص هزینه بر عهده ی شهرداری است و آنها باید بین کارکنان هزینه ها را تقسیم کنند.
شهردار تبریز با تشریح شرایط سخت کارکنان آرامستانها گفت: روزانه۴۷نفر در آرامستان تبریز در اثر ابتلا به کرونا تدفین می شود.

محرم محمدزاده تصریح کرد: هزینه در نظر گرفته شده برای کارکنان کم بوده و باید بیشتر از این برایشان هزینه هایی در نظر گرفته شود

محمدباقر بهشتی تاکید کرد: کسانی که مستقیما در تدفین و تغسیل کرونایی ها فعالیت دارند با سختی روبه رو هستند ‌و باید برای آنها تسهیلاتی در نظر گرفته شود.
لایحه اعمال مساعدت مالی و اهداء مبلغ 10 میلیون ریال به شاغلین و همکاران سازمان آرامستان های شهرداری تبریز تصویب شد.

 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.