تاریخ : يکشنبه 11 آبان 1399
کد 4100

پاسخ شهردار درخصوص روند اجرایی پروژه مترو

دستور دوم جلسه در خصوص پاسـخ شهردار به سوال عضو محترم شوراي اسلامی شهر تبریز، غلامحسین مسعودی ریحان درخصوص روند اجرایی پروژه مترو در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری تبریز گزارشی در خصوص آخرین وضعیت روند اجرایی پروژه مترو ارائه کرد.
مصطفی مولوی گفت: در رابطه با فاز یک مترو و مشکل امنیت نداریم و با پیشرفت کلی مترو در زمان بنده ایستگاه هفت فاز دو ضلع جنوبی به طور کامل پایان یافته است.
وی اضافه کرد: ورودی ضلع شمالی ایستگاه هشت کار شده و مسیر ادامه یافته است
مدیرعامل سازمان قطار شهری تاکید کرد: در گذشته از ایستگاه ۹ فقط قطار عبور کرده بود و امروز ما همه کارها به جز پله برقی را تمام کردیم و آماده بهره برداری است.
مولوی اظهار داشت: ایستگاه دهم یعنی شهید بهشتی راه اندازی شد و توقف در رفت و برگشت وجود دارد.
وی تاکید کرد: در مجموع از ابتدای سال ۹۷ تا به امروز پیشرفت دوازده درصدی داشتیم
مدیرعامل سازمان قطار شهری با اشاره به اینکه در فاز سه نیز ایستگاه لاله تنها یک سوله بود اظهار داشت: امروز بسیاری از بخش‌های آن به پایان رسیده است.
مولوی گفت: ابنیه و مسیر که حدود ۳۰الی ۴۰درصد هزینه برداشته می شود.
وی تصریح کرد: تجهیزات شامل مخابرات و انرژی و توان و تاسیسات است.
مولوی اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی خط ۲طی دو سال گذشته ۵۲درصد شده است و ۲۲۰میلیارد کل بدهی به پیمانکاران است.

غلامحسین مسعودی ریحان نیز در ادامه گفت: تقریبا تمام حرف‌هایی که من هفته گذشته گفته بودم را مدیرعامل قطار شهری تایید کرد.
مسعودی ریحان اضافه کرد: اما نفرمودند که از سال ۸۷تا سال های اخیر هزینه هایی که به این نهاد داده شده چگونه خرج شده و حتی بودجه ای که طی سال ها ۹۷  تا امروز چگونه خرج شده است.
وی افزود: اقدامات صورت گرفته جای تشکر دارد و شهروندان تبریز و رسانه ها بدانند در تامین منابع مشکلی نداریم واگر چنین ادعایی بشود جای تعجب دارد.
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: این موضوع که در سال 98 خط یک را تمام میکنم توسط مدیر عامل سازمان قطار شهری مطرح شده و امروز با وجود گذشت یک سال، صحبت از این است که خط یک در سال 1400 با تامین منابع لازم به اتمام می رسد.
وی اضافه کرد: اگر منابع تامین است و خط یک به اتمام نرسیده این از مشکلات سازمان قطار شهری و مدیر عامل این مجموعه است.
مسعودی ریحان با اشاره به وضعیت خط دوم گفت: در خط دوم نیز تی بی ام در مقابل بازار ماهی باقی مانده است نیز مورد تایید سازمان قطار شهری قرار گرفت و اگر هم اکنون تکذیب میکنند صحت این تکذیب باید بررسی شود.
خط سوم نیز با توجه به نامه محرمانه شهردار و عدم تایید شورا، نباید اجرایی شود و اجرای آن غیر قانونی است.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: عملکردی که انجام گرفته مشخص است
وی افزود: ما برنامه زمان بندی را باید در نظر بگیریم تا طبق آن پیش رویم اگر این موضوع احقاق نمی شود باید آن را در نظر بگیریم.
دبیری تاکید کرد: موضوع در ارتباط با سیاست گذاری کلی نیازمند برگزاری جلسات و بررسی های کارشناسانه است.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از کمیسیون عمران و بودجه در ارتباط با برنامه‌های مترو جلسه ای تشکیل داده و نتایج را بر روی صحن شورا بیاورند.

شهردار تبریز نیز در این خصوص با بیان اینکه حساسیت آقای مسعودی ریحان به موضوع فرصتی ایجاد کرد تا سازمان قطار شهری دوباره عملکرد خود را طی گزارش به ما ارایه دهند.
ایرج شهین باهر اضافه کرد: یکی از نقاط قوت دوره پنجم شورای اسلامی قطار شهری بوده که بیش از اندازه به موضوع اش پرداخته می شود.
وی تصریح کرد: نقاط ضعف هم باید در نظر گرفته شود تا با نظارت کاستی ها را جبران کنیم.

مسعودی ریحان در پایان با اشاره به سوال خود گفت: من از جواب سوال قانع نشدم.

 
 
 
 
 
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.