تاریخ : سه شنبه 6 آبان 1399
کد 4092

بررسی دستورالعمل نحوه حمایت از ورزشکاران مدال آور شهر تبریز

دستور دوم جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با موضوع بررسی دستورالعمل نحوه حمایت از ورزشکاران مدال آور شهر تبریز مصوبه کمیسـیون فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، دبیر شورای اسلامی شهر تبریز گفت: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در سال اول شورا با درخواست‌های زیادی از سوی ورزشکاران برای مساعدت مالی مواجه بودند. ما متوجه شدیم که هیچ‌ مصوبه حمایتی عادلانه نداریم. تصمیم بر این شد که طرحی جامع برای این کار صورت بگیرد و تمام ورزشکاران به صورت واحد از حمایت های شورا استفاده کنند و اسلوب واحدی برای قهرمانان ورزشی آسیا و جهان داشته باشیم که اکثر پیشکسوتان و مربیان از این طرح حمایت کردند.

سعید نیکوخصلت اضافه کرد: آمار ما در خصوص قهرمان جهانی ناامید کننده است این امر محصول یکی دو سال نیست، بیش از 25 سال است که نتایج موفقی نداریم و این در حالیست که تبریز اولین باشگاه ورزشی را داشته و در این راستا نیز باید اولین ها را به خود اختصاص می داده که امسال نیز به دلیل کرونا مسابقات برگزار نشد.
وی اضافه کرد: تبریز شهری المپیکی است که متاسفانه هیچ مدال المپیکی ندارد و کسب سهمیه المپیک که هر ۴سال یک بار است امسال یک نفر قطعی شده که همچنان در این راستا نیز چیزی مشخص نیست.
نیکوخصلت گفت: تفاهم نامه‌ای بین شهرداری و اداره ورزش برای حمایت از هیات‌های ورزشی منعقد شده است.

محمد باقر بهشتی نیز در این خصوص گفت: نحوه  حمایت و جزییات بر اساس مصوبات شورا بوده است.
وی گفت: دستورالعمل ها را شورا پس از بررسی تصویب می کند و در نهایت از تمامی ورزش ها حمایت می شود.

اندیش تاکید کرد: به نظر می آید در این دستورالعمل هر نفری که قهرمانی را به خود اختصاص می دهد تنها نباید مشکلات قهرمان و مربی آنها حل شود باید به مشکلات تمامی هیئت های ورزشی رسیده شود.
اندیش اضافه کرد: پیشنهادم برای این  دستور العمل این است که حمایت جزیی از تمامی هیات های ورزشی شود.
وی اضافه کرد: این هیات‌ها حتی پولی برای خرید چای و قند نیز ندارند.
سونیا اندیش اضافه کرد: پیشنهاد می کنم اگر امتیازاتی در موضوع حمایت از ورزشکاران مدال آور می کنیم شامل همه هیات ورزش باشد.
عضوشورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: در واگذاری امکانات ورزشی باید الویت با ورزشکاران و قهرمانان مدال آور باشد.
وی گفت:  در این صورت پرورش ورزشکاران و هم استعدادیابی جوانان ورزشی صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: در ماده 2 فقط حکم قهرمانی المپیک و پارالمپیک نوشته شده که قهرمانی آسیایی و کشوری نوشته نشده و ناقص است.

سعید نیکوخصلت گفت: سال گذشته ۲۰۰میلیون تومان برای اداره ورزش در نظر گرفته شده بود که امسال این بودجه افزایش یافته و اداره ورزش به صورت مساوی این هزینه را بین هیات ها تقسیم می کند و این ارزشمند است که با عدالت به موضوع نگاه شد و امسال به 2 میلیارد تومان افزایش یافت.

فرج محمد قلیزاده نیز با اشاره به اینکه این موضوع سه سالی می شود که درتبصره ها می آید گفت: تعداد قهرمان های ورزشی کم شده و این موضوع بسیار ناراحت کننده است.
وی تاکید کرد: از معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری خواهشمندیم تمامی حوزه ها را مد نظر گرفته شود و از آنها حمایت های لازم صورت گیرد.
قلیزاده با بیان اینکه از تعدادی از رسانه ها حمایت شده و از تعدادی حمایت نمی شود تاکید کرد: دلیل این امر چیست؟ این موضوع به نفع ما نخواهد بود، چرا که تنها از رسانه هایی که از ما تعریف می کنند حمایت میکنیم، و از دیگر رسانه ها حمایتی نمی شود باید دلیل این موضوع را معاونت فرهنگی شهرداری پیگیری کند.

فریدون بابایی اقدم نیز با بیان اینکه در دوره پنجم تیشه به ریشه ورزش شهرداری زده شده است گفت: در دوره پنجم چه اقداماتی در خصوص ورزش رخ داده است؟
وی با بیان اینکه معاونت فرهنگی درگیر جذب و نوع قراراداد کارکنان خود است تصریح کرد: باید معاونت فرهنگی در این خصوص گزارشی ارائه دهد.
بابایی اقدم گفت: مواردی مطرح شده است ارزشمند هستند ولی ما ورزشکار قهرمان نداریم.
وی اضافه کرد: از طرف دیگر زیرساخت‌ها نیز مورد توجه قرار نگرفته است و ما در این بحث صرفا به کمک نقدی و مالی بسنده کرده‌ایم.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: کاش سیاست‌های شورا درخصوص ورزش تعیین شود. نه اینکه دستورالعمل حمایتی داشته باشیم.

عبداله تقی پور اظهار داشت: 8 سال است که سکان یک هیئت را در دست دارم. تا زمانی که مدیریت مریض ورزش در کشور وجود دارد، کاری از پیش نمی‌بریم.
وی گفت: در راستای تقویت ورزشکاران انفرادی که پایه مدال‌آوری هستند، باید حمایتی از هیات‌های ورزشی شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: پیشنهادم این است شورا از هیات های ورزشی حمایت کند تا ورزشکاران در انزوای فراموشی قرار نگیرند.
وی اضافه کرد: با حمایت از جوانان شاهد بیشتر شدن قهرمانان جوان در تبریز خواهیم بود.

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه اگر تخصص بنده را قبول می‌کنید، سیستم سال‌های قبل در بایر شدن وضعیت  قهرمانی ورزشکاران بی تاثیر نبود گفت: من قهرمان کشور شدم و بعد آن مربی تیم ملی، شورای شهر را نمی‌شناختم. نباید اجازه دهیم که با ارتباطات غلط حمایت‌ها منحصر به برخی از افراد شود.
سعید نیکو خصلت با بیان اینکه ورزشکاران باید از حمایت های لازم برخوردار باشند گفت: سیستم های مدیریتی شهری به درستی پیش نرفته اند به طوریکه بسیاری از قهرمانان مسئولان شهری را نمی شناسند.
وی اضافه کرد: ما بزرگ‌ترین طرح ها را برای ورزش های همگانی داشتیم که کما اینکه در طول دو سال حمایت هایی از آنها نیز داشته و داریم و این موضوعات را رسانه ای نکرده ایم.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: پارکهای بسیاری احداث شد که زمین های ورزشی در آن در نظر گرفته شده است.
نیکوخصلت تاکید کرد: در ورزش مدارس 800 کودک بدون پول وارد ورزش شده وشهرداری حمایت کرده و تاکنون هیچ عکس یادگاری نگرفتیم .
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: قهرمانانی که نمیتوانستند بخاطر ماده 100 باشگاه داری کنند کشایشی با رای اعضا شورا صورت گرفت و به حد کافی بسیاری از ورزش ها حمایت می شود.
سعید نیکوخصلت گفت: در سال جاری نیز کمسیون فرهنگی به میزان دو میلیارد برای ورزش های همگانی تبریز در نظر گرفته شده است و مقرر شده این مبلغ بصورت یکسان و عادلانه به این افراد اختصاص داده شود.
وی با اشاره به اینکه ما باید یکسان سازی کنیم و برای پیشرفت قهرمانان اقدامات در خور شانس انجام دهیم تاکید کرد: معتقدم این دکترین رشد ورزش شهر است اگر اجحاف نکنیم اتفاق مناسبی پیش می آید.

غلامحسین مسعودی ریحان در ادامه گفت: حذف ورزش قهرمانی یک ضایعه برای شهر بود که در هیات حل اختلاف رد شد
وی اضافه کرد: در ایران بسیاری از شهرها از ورزش های قهرمانی حمایت می کنند.
مسعودی ریحان با اشاره به اینکه تنها جایی که در تبریز از ورزش قهرمانی حمایت میکند این است  که ما میتوانستیم تغییر رویه دهیم و از این موضوع جلوگیری کنیم.
وی گفت: حمایت از قهرمانان ورزشی یک ضرورت است چراکه اکثر ورزشکاران بدیه اقتصادی قوی نداشته ولی به لحاظ فعالیت توانایی های لازم را دارند.

بررسـی دسـتورالعمل نحوه حمایت از ورزشـکاران مدال آور شهر تبریز مصوبه کمیسـیون فرهنگی ،اجتماعی با اعمال تغییراتی توسط اعضا شورای اسلامی شهر تبریز تصویب شد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.