تاریخ : سه شنبه 29 مهر 1399
کد 4084

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز:

نقش شورا در قانون اساسی برنامه ریزی و نظارت بر برنامه ها است/ هدف شورای پنجم، پرهیز از اجرا پروژه های ویترینی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: نقش شورا در قانون اساسی برنامه ریزی و نظارت بر برنامه هایی است که در سطح شهر انجام می شود.
علی آجودان زاده افزود: سال پایانی شورای پنجم به عنوان سال عمرانی نامگذاری شده است.
وی اظهار داشت: بر این اساس بالغ بر هزار میلیارد تومن پروژه عمرانی برای شهر تبریز تعریف شده و در آستانه کلنگ زنی و بهره برداری در خصوص برخی پروژه ها هستیم.
آجودان زاده با اشاره به فعالیتهای کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی گفت: این کمیسیون در راستای اجرای پروژه های مختلف نظارت دارد و کمیسیون در خصوص پیشرفت این پروژه ها نظارت کافی را داشته اند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه تمامی همکاران شورایی با برنامه وارد شورا شده اند و این شورا، شورای با برنامه ای است تصریح کرد: اساسی ترین  قدم شورا،  تدوین برنامه پنج ساله مدیریت کلان شهر تبریز در قالب چشم انداز 12 ساله است.
وی با اشاره به دوره بعدی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: درخواست میکنم به این برنامه در دوره بعدی شورا توجه شود، چرا که ساعتها در خوص این برنامه تحقیق و بررسی شده است.
آجودان زاده اضافه کرد: این برنامه با هدف اجرای پروژه ها با برنامه مشخص است، چرا که در گذشته برخی از پروژه ها بدون نیاز سنجی اجرا شده و متاسفانه بهره برداری صحیح نیز از آن نشده است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: شورا قصد دوری از پروژه های ویترینی و گرایش به سمت پروژه های محله محور را دارد.
وی با بیان اینکه هیچ اموری بدون برنامه نباید باشد گفت: در جریان نهضت آسفالت با وجود مشکلات اقتصادی بودجه بالایی به این امر اختصاص داده شده است و متولیان آسفالت در شهر ضمانت 10 ساله به آسفالت داده اند.
علی آجودان زاده در ادامه با اشاره به تمرکز شورا به مناطق کم برخوردار اظهار داشت: شورای پنجم سعی در توزیع عادلانه امکانات در مناطق کم برخوردار و برخوردار در سطح شهر بوده است.
وی افزود: امیدوارم شورای آتی نیز با توجه به برنامه 12 ساله بدون توجه به موضوعات سلیقه ای این روند را ادامه دهد.
 
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.