تاریخ : يکشنبه 27 مهر 1399
کد 4081

در تذکرات اعضا شورای اسلامی شهر تبریز مطرح شد؛

نمایندگان مجلس باید طرحی برای جذب مستقیم کاگران در ادارات ارائه دهند/ امیدواریم هرچه سریعتر صلح در قره باغ برقرار شود

محرم محمدزاده نیز با اشاره به بمباران شهر‌های جمهوری آذربایجان و فوت کودکان گفت: جنگ محکوم است و امیدواریم هرچه سریعتر صلح در قره باغ برقرار شود و شاهد آزادسازی قره‌باغ باشیم.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز وی افزود: از اقدامات دکتر بهشتی در زمینه پرداخت حقوق ها و ایجاد خزانه متمرکز تشکر می‌کنم .
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: برخی شرکت‌ها پول به حسابشان واریز می‌شود اما از پرداخت حقوق ها تا چند روز خبری نیست.
محمدزاده اضافه کرد: تا زمانی که قانونی برای تصویب قانون مندی کار کارگران مصوب نشود موضوع قرارداد‌های شهرداری حل نمی‌شود که لازم است با همکاری نمایندگان مجلس طرحی برای جذب مستقیم کارگران در ادارات و سازمان ها ارائه شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: خط آهن تبریز میانه به نحوی درحال اجرا است که اگر این اتفاق رخ دهد جوادیه‌ تهران در تبریز به وقوع خواهد پیوست که هدف آنها جلوگیری از پیشرفت تبریز است که باید نمایندگان مجلس به این موضوع وارد شوند.

فریدون بابایی اقدم گفت: سازمان میادین و ساماندهی مشاغل از بدو تاسیس این سازمان از ساماندهی مشاغل غافل شده است و امروز کمیسیون های ماده ۱۰۰ تجمیع شد و بسیاری از مشکلات رفع شد که پیشنهاد داریم کمیسیون‌های ماده ۲۰ نیز تجمیع شود تا بسیاری از مشکلات رفع شود.
وی با اشاره به گزارش مشکلات خیابان دارایی گفت: ردیف های پیشنهادی برای بودجه 1400 ارائه شود و شهرداری ملزم به تملک بارانداز ها شود.
وی تاکید کرد: اخیراً نامه‌ای با امضای استاندار به وزارت کشور فرستاده شده تا بخش باسمنج تشکیل یابد و روستای کندرود تبدیل به نقطه شهرداری مستقل شود و بخش دهستان میدان چای با مرکزیت روستای نعمت آباد تشکیل شود، که این اتفاق کاملاً ضد روند برنامه ریزی منطقه ای است و هیچ وقت پیرامون یک شهر را تافته جدا بافته از شهر نه دیده ایم و نخواهیم دید.
وی ادامه داد: اقدام خوبی که در طرح جامع صورت گرفته بود و حریم شهر کاهش و یک برابر شده بود، معلوم نیست این تصمیم چگونه گرفته شده و آیا استاندار برنامه‌ای برای این موضوع دارند یا خیر، چرا که هر شهر با پیرامون آن در نظر گرفته می‌شود.
بابایی اقدم تصریح کرد: کندرود به عنوان یک محله به تبریز الحاق شده نباید امروز از تبریز جدا شده و مستقل شود.

شکور اکبرنژاد همچنین گفت: کمیته‌ای مصوب شود تا روئسای کمیسیون خدمات شهری، عمران، بازرسی و مدیران شهرداری ایجاد شود تا پیگیر رفع مشکلات خیابان دارایی باشند.
وی تاکید کرد: متاسفانه قدرت شورای شهر به قدری است که به شهرداری بگوید بالای چشم ات ابرو است و نمی تواند به سازمان های خارج از شهرداری نظارت کند اما سایر سازمان ها به خصوص راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی به نحو احسن به وظایف خود عمل نمی‌کنند.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.