تاریخ : يکشنبه 27 مهر 1399
کد 4079

بررسی لایحه ارجاعی از صحن شورا درخصوص پرونده یکی از شهروندان

لایحه ارجاعی از صحن شورا درخصوص پرونده یکی از شهروندان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز سونیا اندیش گفت: پرونده‌هایی که به کمیسیون ماده ۷۷ ارجاع شده درست نیست که در کمیسیون های شورا و صحن مطرح شود، در جلسه قبل اگر تصویب شد چون قیمت‌ها و نرخ محاسباتی مشخص نبود که اگر‌ امروز نیز مشخص شود قابل اجرا نخواهد بود که باید قیمت مشخص شود.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز  نیز اظهار داشت: برخی موارد در این پرونده وجود داشت که مقرر شد در این خصوص شفاف سازی شود. این شخص زمانی اقدام به اخذ پروانه کرده و مبلغی نیز ارائه کرده که معلوم‌ نیست مبلغ پرداختی چه مقدار بوده است.

سونیا اندیش نیز در ادامه افزود: مدت زمان قانونی برای تمدید پروانه سپری شده است امروز پرونده‌های بسیاری به این شکل وجود دارند که همگی براساس قانون رد می‌شوند. کمیسیون ماده ۷۷ این موضوع را رد کرده است و این که شورا این مصوبه را نقض کند بدعت گذاری است .
وی گفت:  شورا نباید میانبری برای دور زدن مصوبات و قوانین مصوب باشد.

دبیری تصریح کرد: این شخص در سال ۸۷ کل مبلغ پروانه را پرداخت کرده است و این مبلغ در آن سال مبلغ قابل توجهی بوده است. اینکه امروز بگوییم مبلغ قابل توجه دیگری بدهند قابل قبول نیست و خلاف عدالت است.

سونیا اندیش اضافه کرد: پرونده‌های این چنینی بسیاری وجود دارد که حق شهروندان ضایع می‌شود که لازم است در این خصوص تصمیمات درستی در نظر گرفته شده باشد.

لایحه شهرداری و مصوبات کمیسیون تحقیق و نظارت با توجه به میزان پرداختی در گذشته با محاسبه مبنای عوارض براساس سال ۸۷ باشد و مبالغ مانده به روز محاسبه شود، تصویب شد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.