تاریخ : سه شنبه 22 مهر 1399
کد 4062

جلسه ویژه بررسی پل روگذر عباسی برگزار شد/ شهرداری به وضعیت و ساماندهی پیاده‌ رو ها توجه کند

رئیس کمیسیون عمران حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در جلسه‌ ویژه‌ای که برای بررسی وضعیت پل روگذرعباسی برگزار شد تمهیدات لازم برای مقاوم سازی پل اندیشیده شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز سونیا اندیش در جلسه کمیسیون با اشاره به جلسه فوق‌العاده کمیسیون عمران برای بررسی مشکلات پل روگذرعباسی گفت: در این جلسه که با حضور مشاوران و مدیران شهرداری برگزار شد مقرر گردید هرچه سریعتر نسبت به بازسازی و بهسازی پل روگذر عباسی اقدام شود.
وی با اشاره به لزوم مقاوم سازی روگذرها‌ و گذر‌های شهر گفت: شهرداران مناطق لیستی از پل‌های موجود در منطقه تهیه و شرایط آنها را سنجیده و در صورت نیاز اقدام به بهسازی کنند.

اندیش با بیان اینکه ورودی ائل گولی و پایه های ایستگاه مترو و حضور تاکسی ها در این محل موجب افزایش ترافیک در این محدوده شده است گفت: اگر ساختمان های هزار واحدی نیز به اتمام برسد ترافیک تبدیل به معضلی خواهد شد که موجب نارضایتی شهروندان خواهد شد، که امیدواریم شهرداری نسبت به اصلاح این موضوع اقدام کند.
رئیس کمیسیون عمران حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر با انتقاد از عدم بهسازی مناسب پیاده‌ رو‌ها  گفت: لازم است نسبت به بازطراحی پیاده‌ رو‌ها اقدام شود تا شهروندان پیاده در تردد ها با مشکل روبرو نشوند.
وی افزود: در انجام پروژه‌ها و ساختمان سازی ها شهرداری توجه کند که حقوق شهروندان در خصوص استفاده از پیاده رو‌ها در تردد های پیاده رعایت شود.

فریدون بابایی اقدام نیز در این جلسه با اشاره به اصلاح هندسی غیر ضروری در مسیر جاده باسمنج گفت: این اصلاح هندسی موجب ایجاد ترافیک در این محدوده شده است که باید از انجام چنین کار‌هایی بدون نظر کارشناسی اجتناب کرد.

محرم محمدزاده نیز در این جلسه با بیان اینکه هدف همه ما خدمت به شهر است گفت: امروز در مقام و جایگاهی هستیم که معلوم نیست امروز که هستیم فردا نیز باشیم یا خیر باید در هرجایگاهی که هستیم با انصاف و به درستی عمل کنیم.
وی با بیان اینکه در اجرای پروژه ها طراحی انجام می‌شود گفت: اگر طراحی شده است باید در اجرا نیز نسبت به اجرا و پیاده سازی مناسب طرح اقدام کرد تا در آینده پروژه با مشکل مواجه نشود که لازم است در کار ها با انصاف عمل کنیم.
این عضو شورای شهر افزود: در هیچ نقطه دنیا مشکلاتی که امروز در اجرا داریم وجود ندارد و کل کار براساس نقشه و طراحی اجرا می‌شود و اینگونه نیست که طراحی چیزی ارائه دهد و اجرا به نحو دیگری باشد.
وی افزود: ناظرین پروژه ها باید لحظه به لحظه بر اجرای صحیح پروژه نظارت داشته باشند چراکه شاهد هستیم با کوچک ترین غفلت کم کاری ها پروژه‌های بزرگ را از کارایی می‌اندازد.

فریدون بابایی اقدم نیز در این جلسه با تشکر از اجرای خیابان علی بقال و تاثیر بالای اجرای این پروژه بر منطقه از کارکنان منطقه ۲ شهرداری  قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه در داخل روستای ائل گولی دو مسیر گشایی وجود دارد که چندین سال است بلاتکلیف است افزود: این پروژه ها باید پیگیری شود.
بابایی اقدم با اشاره به شکایت‌های مردم در کوی فرشته نسبت به اجرای پروژه آسفالت ریزی گفت: مردم از وضع موجود گلایه مند هستند.

در این جلسه‌ که دستور جلسه آن بررسی میزان تحقق بودجه عمرانی شهرداری منطقه ۲  تبریز بود آخرین میزان فعالیت های عمرانی شهرداری منطقه ۲ ارائه شد.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.