تاریخ : يکشنبه 20 مهر 1399
کد 4059

رییس شورای اسلامی شهر تبریز :

تقویت نقش نظارتی شورا با توجه به احکام کمی چشم انداز بلند مدت

رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در این دوره از شورای اسلامی شهر تبریز سعی کردیم با برنامه ریزی جلو برویم  و با توجه به چشم انداز 12 ساله و پنج ساله تبیین شده و همچنین احکام کمی این برنامه، سالانه بر اساس اهداف کمی میزان پیشرفت در کارها مورد بررسی قرار گرفته و بودجه ای مشخص برای آنها در نظر گرفته می شود.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، شهرام دبیری با تاکید بر تقویت نقش نظارتی شورا افزود: با به روز کردن حسابرسی و تفریق بودجه شهرداری نقش نظارتی را تقویت کرده ایم.
وی تصریح کرد: ایجاد شهرداری شیشه ای و شفاف باشد و در جریان قرار گرفتن شهروندان در اجرای امور و کاهش میزان  ترک تشریفات از جمله دیگر اقدامات برای افزایش نقش نظارت شورا است.
دبیری در ادامه با اشاره به لایحه شهرداری تبریز در زمینه حفاری 400 کیلومتری کانال فیبر نوری گفت: برنامه داریم که شهر هوشمند ایجاد کنیم و شهر را به سمت هوشمند سازی سوق دهیم.
وی با بیان اینکه اگر کانال فیبر نوری حفاری و این امر اجرایی شود بیان داشت: در این صورت بعد از آن به راحتی می توان از اپلیکیشن های متنوع استفاده کرد.
دبیری افزود: این موضوع پس از تصویب توسط اعضا شورا  اجرایی می شود و موجب می شود تا شرکت های مخابراتی نیز در این زمینه  بهره مند شوند.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: اگر این امر اتفاق بفتند برای اولین بار در کشور تبریز شاهد این میزان کیلومتر از فیبر نوری خواهد بود.
دبیری با بیان اینکه از مهمترین مسایل دیگر انتقال پادگان است و ساخت پارک بزرگ باغشمال در سطح شهر تبریز است اظهار داشت: در این پارک سوله ها نیز محلی برای انجام کارهای علمی فرهنکی و هنری خواهند بود.

وی همچنین ادامه داد: پروژه های عمرانی بسیاری آغاز می شوند که از جمله پروژه بزرگ پارک بزرگ است که قراردادی با مبلغ 1500 میلیارد سرمایه گذاری می شود ومجموعه فرهنگی تفریحی ورزشی  را در آن منطقه از تبریز ایجاد خواهد کرد.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز از احداث مقبره الشعرا، اتوبان ولایت ، پل همسان کابلی، پل روز گذر ارتش، کمربند میانی و ... به عنوان برخی دیگر از پروژه های در دست اجرا اشاره کرد.

دبیری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در ارتباط با آسفالت نیز اقدامات اساسی صورت گرفته و در 6 ماهه اول سال 99 دویست هزار تن آسفالت با 90 میلیارد هزینه شده است.
وی همچنین اضافه کرد: اجرای مسابقات کتابخوانی و مراسم مذهبی اربعین و 28 صفر  در فضای مجازی از جمله اقدامات در زمینه فرهنگی است.
دبیری کنگره استاد شهریار، جشنواره نقاشی کودکان و ... از دیگر فعالیتهای مختلف در زمینه فرهنگ و هنر معرفی کرد.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: مدیران شهرداری در زمینه ایمنی کارگران تلاش خود را کرده اند و اقداماتی جهت مکانیزه شدن پسماند شهری انجام شود.
دبیری اضافه کرد: در ارتباط با تبدیل وضعیت نیروهای خدماتی اقدامات مناسبی صورت گرفته است و تلاش میکنیم متحد و با عملکرد مثبت رضایتمندی شهروندان را بالا ببریم.
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.