تاریخ : پنجشنبه 17 مهر 1399
کد 4050

شهرداری به تذکرات در صحن شورا توجه نمی‌کند

عضو کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: شهرداری به تذکراتی که اعضای شورا در صحن علنی می‌دهند توجه نمی‌کند و نمونه بارز آن تذکراتی هست که درخصوص اجرای لوپ توانیر داده شد اما امروز شاهد هستیم توجهی به آنها نشده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز فریدون بابایی اقدم در بازدید از پروژه لوپ توانیر و پل روگذر عباسی گفت: شهرداری متاسفانه در اغلب اوقات به تذکراتی که در صحن شورا داده می‌شود بی‌توجه است چراکه بارها در صحن شورا در خصوص اجرای لوپ توانیز و نحوه اجرا تذکر داده بودیم اما اثری نکرده بود تا اینکه امروز شاهد وضع موجود هستیم.

وی با اشاره به لزوم اصلاح در اجرای لوپ توانیر به اتوبان پاسداران گفت: شهرداری اگر این طرح‌ را اصلاح نکند در صورت افتتاح موجب ایجاد گره ترافیکی در محدوده خواهد شد و کارایی لازم را نخواهد داشت.
وی با ابیان اینکه نبود نظارت کافی بر پروژه‌های اجرا‌ شده در شهرداری تبریز همواره مشهود است گفت: شهرداری باید در زمینه نظارت اقدامات خوبی انجام دهد تا شاهد اجرای پروژه‌های بی‌کیفیت با کارایی کم نباشیم.

این عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه امروز وضعیت پل عباسی نیاز به رسیدگی فوری دارد گفت: ترک خوردگی‌هایی در پل وجود دارد و ستون های نگهدارنده نیز مقاومت لازم را از دست داده ‌اند که مقرر شده در جلسه‌ای فوری با حضور مشاور نسبت به ترمیم و بازسازی پل تصمیم گیری  خواهد شد.
بابایی اقدم با انتقاد از عدم کارایی مناسب کمیته فنی شهرداری در نظارت بر اجرای پروژه ها گفت: کمیته فنی شهرداری باید قبل از اجرای پروژه و در حین اجرای پروژه لوپ توانیر به این پروژه نظارت می‌کرد تا امروز با وجود پیشرفت ۶۰ درصدی شاهد مشکلات در این پروژه نباشیم.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در زمینه نگهداری پل ها و روگذرها شهرداری و معاونت خدمات باید با جدیت بیشتری فعالیت کند و از بروز مشکلات جلوگیری کند.

وی همچنین با بیان‌ اینکه امروز در نگهداری پروژه‌های اجرا شده برنامه‌ای وجود ندارد گفت: حتی پروژه‌هایی مثل پارک‌های تازه احداث شده نیز نگهداری مناسبی ندارند و در مرور زمان شاهد از بین ‌رفتن امکانات و فرسودگی هستیم.


powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.