تاریخ : چهارشنبه 16 مهر 1399
کد 4046

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تبریز:

تعیین تکلیف و آغاز عملیات اجرایی پروژه پارک بزرگ تبریز یکی از اصلی ترین اولویت های شورای پنجم

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تبریز در جلسه شورای راهبردی پروژه های مشارکتی شهرداری تبریز و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، پیگیری جدی موضوع تعیین تکلیف و آغاز عملیات اجرایی پروژه پارک بزرگ تبریز را یکی از اصلی ترین اولویت های شورای پنجم معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر تبریز،سونیا اندیش گفت: خوشبختانه پروژه باغ بزرگ تبریز که از دهه های قبل قول آن به شهروندان داده شده بود، در دوره پنجم با پیگیری های صورت گرفته و تلاش مدیران شهری و همکاری معاونت عمرانی استانداری آذربایجان شرقی از بلاتکلیفی خارج و به مرحله عقد قرارداد و شروع عملیات اجرایی فاز اول رسیده است که این هماهنگی موجود بین نهادهای مختلف به سرانجام رسیدن هرچه سریعتر این پروژه را نوید می دهد.
اندیش با اشاره به لزوم توجه به نیازهای شهر و انتظارات شهروندان در پروژه های شهری افزود: به عنوان عضو شورای شهر و نماینده مردم درخواست دارم تمام طرح ها و پروژه هایی که در داخل این مجموعه تعریف و طراحی خواهد شد با نگاهی انسان محور و در جهت بهره مندی حداکثری شهروندان از مجموعه باشد.
او ادامه داد:  نگاه صرفاً انتزاعی و به دور از نیازهای شهر و انتظارات شهروندان باعث شده است پروژه هایی را در سطح شهر ببینیم که علیرغم صرف هزینه های بسیار و با وجود نیت خیر تمام عوامل دست اندرکار در آن به دلیل عدم توجه به هویت شهر و نیاز شهروندان بلااستفاده مانده و هدف نهایی که تامین رفاه و رضایت مردم بوده، اتفاق نیفتاده است.
اندیش ادامه داد:  می توان مکانیزم و سازکاری را تعریف کرد که مردم مستقیماً یا از طریق سازمان های مردم نهاد نظرات و نیازهای خود را به مجموعه انتقال دهند تا ان شالله شاهد بهترین و مناسب ترین کاربری ها در این مجموعه باشیم.
رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک در پایان از حمایت کامل شورای شهر از این پروژه خبر داده و از زحمات و پیگیری های دکتر جواد رحمتی، معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی و همچنین شهردار، قائم مقام و معاون عمرانی شهرداری تبریز در این پروژه تقدیر و تشکر کرد.
پارک بزرگ تبریز، بزرگترین پروژه فضای سبز شهری به مساحت ۶۰۰ هکتار است که عملیات اجرائی آن با یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار با همکاری شهرداری تبریز و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) آغاز شده است.

سومین جلسه شورای راهبردی پروژه های مشارکتی شهرداری تبریز و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با حضور جواد رحمتی معاون عمرانی استانداری، سونیا اندیش رییس کمیسیون عمران شورای شهر تبریز، مدیران شهرداری تبریز و مدیران موسسه عاشورای قرارگاه خاتم الانبیا برگزار شد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.