تاریخ : سه شنبه 15 مهر 1399
کد 4045

مشکلات ایمنی پل روگذر عباسی حل شود

اعضای کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر تبریز خواستار رسیدگی فوری به مشکلات ساختاری و ایمنی پل روگذر عباسی شدند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز سونیا اندیش در جلسه کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه هرچه سریعتر باید نسبت به اصلاح و مقاوم سازی پل روگذر چهار راه عباسی اقدام شود گفت: در صورت وقوع حادثه یا مشکل در این پل شهرداری و شورای شهر حرفی برای گفتن نخواهند داشت شهرداری منطقه هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکل اقدام کند.
وی با بیان اینکه برخی مشکلات و کم کاری ها در پروژه‌های شهری قابل قبول نیست گفت: یکی از اولویت های کمیسیون عمران رسیدگی به کم کاری ها و مشکلات موجود در پروژه های فعلی و قبلی است که در صورت حادثه می‌توانند خسارات زیادی به وجود آورد.
رئیس کمیسیون عمران حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز افزود: برخی پروژه های ترافیکی و مسیر گشایی در شهر اجرا شده که معلوم‌ نیست استاندارد های لازم در آنها رعایت شده یا نه اما چیزی که امروز مشخص می باشد این است که این پروژه ها موجب ایجاد حوادث و گره های ترافیکی در شهر شده است.

عبداله تقی پور عضو کمیسیون عمران نیز با اشاره به مشکل پل عباسی گفت: مشابه همین مشکل در پل آبرسان نیز وجود دارد که باید هرچه سریعتر طرح مطالعاتی آن اجرا شود چراکه زیباسازی های انجام شده در این پل مشکلات پل را از دید پنهان کرده است که باید در خصوص این پل مطالعات لازم صورت گیرد.
وی با اشاره یه اقدامات انجام گرفته در شهرداری منطقه ۱ گفت: امروز شهرداری منطقه یک  در تمامی زمینه های کاری مثبت عمل می‌کند اما در خصوص تملک باغ ها، ایجاد طرح دو مسجد برای ایجاد ارتباط با دوکمال در اولویت باشد، اصلاح قوس چایکنار به آبرسان نیز با تملک دو مغازه حل شدنی است و همچنین باید در خیابان ۷ تیر نیز اقدامات گذشته سرعت بگیرد تا شاهد روان شدن ترافیک در این منطقه باشیم.

فریدون بابایی اقدم دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز با بیان اینکه گزارش های عمرانی شهرداری منطقه یک به صورت مناسب ارائه شد گفت: تمامی مناطق از این روش برای ارائه گزارش‌های خود استفاده کنند.
وی افزود: براساس برنامه کمیسیون عمران تمامی مناطق شهرداری برای ارائه گزارش به کمیسیون خواهند آمد که امیدواریم از گزارش های صرفاً عمرانی اجتناب کنند و سایر اقدامات و پروژه‌ ها نیز گزارش داده شود.
بابایی اقدم با بیان اینکه شهرداری منطقه یک در زمینه مسیرگشایی‌ها اقدامات خوبی انجام داده است گفت: از کارکنان منطقه یک بابت فعالیت های خوب در زمینه مسیرگشایی تقدیر می‌کنیم
وی با اشاره به باغ شهر تبریز و ایجاد پارک‌های محله‌ای گفت: در طراحی های اولیه پارک ها و فضا‌های فرهنگی  تمامی اقشار جامعه به خصوص معلولین در نظر گرفته شود.
این عضو شورای شهر گفت: شهرداری در زمینه تملک و اجرای پارک بزرگ تبریز در شرایطی که وضع مالی مناسب است اقدام شود.

گفتنی است: در این جلسه آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی و ترافیکی شهرداری منطقه یک‌ تبریز بررسی شد و شهرداری منطقه یک ‌نیز گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای مصوبات شورای شهر و پروژه‌های در دست کار ارائه داد

براساس تصمیم اعضای کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز مناطق شهرداری تبریز به ترتیب گزارش فعالیت های عمرانی و ترافیکی خودرا به این کمیسیون ارائه خواهند کرد
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.