تاریخ : يکشنبه 13 مهر 1399
کد 4042

بررسی نامه رییس کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی درخصوص بازنشستگی کارکنان شهرداری

نامه رییس کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی درخصوص بازنشستگی کارکنان شهرداری بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، فرج محمد قلیزاده رییس کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی گفت: طبق تصمیم شهرداری اضافه کاری کارکنان ایثارگر با 30 سال سابقه کار که درخواست بازنشستگی نکرده‌اند قطع خواهد شد و جمعی از ایثارگران درخواست رسیدگی کردند که در دو جلسه توسط کمیسیون بررسی شد.
وی افزود: با توجه به گلایه مندی ها که در خصوص کارکرد افراد گاهاً با 38 سال سابقه بود، شهرداری با جدیت دست به برخی اصلاحات زده که می‌خواهد افرادی که سابقه کافی را دارند بازنشسته کند.
قلیزاده اضافه کرد: از طرفی باید طبق قوانین عموماً باید از ایثارگران حمایت و تکریم شوند تا خدای نخواسته مورد بی احترامی واقع نشوند..
وی ادامه داد: مدیران شهرداری اعلام کردند در صورت ادامه کار باید با شرایط موجود ادامه دهید، اما با توجه به اینکه همه کارکنان شهرداری شامل اضافه کاری هستند اما وقتی قانون این است که ایثارگران  تکریم شوند اینکه به آنها اضافه کار پرداخت نشود و به سایر کارکنان پرداخت شود درست نیست. لذا اعضای کمیسیون به اتفاق تصمیم گرفتند که موضوع در صحن شورا بررسی شود.

غلامحسین مسعودی ریحان گفت: افراد ایثارگری که بازنشسته شده بودند برحسب قانون توسعه تقاضا دادند و دعوت به کار شدند و این افراد می توانند قانوناً ۳۵ سال کار کنند و از تمامی مزایا برخوردار باشند، و نمی توان بگوییم شما می‌توانید ۳۵ سال کار کنید اما حق و حقوقی که به کارمندان تعلق می گیرد به شما تعلق نمی گیرد که این نوعی تبعیض است و چرا که طبق بندهای دو، هفت و هشت سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در تمامی دستگاهای اجرایی باید ایثارگران تعظیم وتکریم شوند.
مسعودی ریحان گفت: شهرداری می‌تواند اضافه کار پرداخت کند و یا نکند اما اینکه بگوییم به دیگر کارکنان اضافه کار پرداخت شود به ایثارگران خیر این به دور از تکریم ایثارگران است.

فرج محمد قلیزاده در ادامه با اشاره به اینکه در هیچ قانونی به پرداخت اضافه کار ثابت به کارکنان ایثارگر و غیر ایثارگر اشاره نشده است گفت: در این خصوص می توان گفت چون به عرف تبدیل شده و به همه کارکنان پرداخت می شود پس ایثارگران مستثنا نیستند.

محمد باقر بهشتی گفت: باید کمیسیون طی طرحی به شورا ارجاع دهد و نامه کمیسیون در صحن شورا قابل بررسی نیست و اجرای قانون نیاز به مصوبه شورا ندارد.

عبداله تقی پور نیز اظهار داشت: تبصره ۳ بند د ماده ۸۶ به این موضوع با صراحت اشاره دارد.
وی اضافه کرد: اگر این موضوع در کمیسیون بررسی شد به این معنی نیست که در اجرا دخالت می‌کنیم بلکه یاد آوری وظیفه شهرداری است که در خصوص به کارگیری ایثارگران صراحت وجود دارد ۱۳ هزار نفر از حقوق و مزایا برخوردار هستند اما درست نیست که به تعداد اندکی که ایثارگر‌ هستند این مزایا پرداخت نشود .
وی ادامه داد: با لحاظ این موضوع نیز توجه داشته باشیم که حقوق بازنشستگی با حقوق دو سال آخر محاسبه می‌شود که با کاهش حقوق این عزیزان متضرر می شوند.

محرم محمدزاده گفت: موضوع در کمیسیون تحقیق و نظارت بررسی شد اما برای اینکه حق و حقوق کسی ضایع نشود تصمیم بر این شد که موضوع در صحن علنی بررسی شود باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که بازنشستگی و مبلغ آن با حقوق دو سال آخر محاسبه می‌شود که با کاهش حقوق این عزیزان زیان خواهند دید.

با تصویب اعضای شورای شهر شهرداری مکلف است در خصوص ایثارگران نیز بدون تبعیض برخورد کند.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.