تاریخ : يکشنبه 13 مهر 1399
کد 4041

غلامحسین مسعودی ریحان:

ایمنی فا‌زهای اول، دوم و سوم مترو مورد توجه شهرداری تبریز باشد/ایمن سازی رعایت اصول ایمنی در کار در اولویت باشد/ ایثارگران شاغل در شهرداری تبریز مورد توجه مدیران قرار گیرند

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز در سخنرانی میان دستورخود گفت: به رئیس شورای شهر پیشنهادی داده بودم که یکی از مناطق و میدان های شهر را به عنوان قره داغ نامگذاری شود چراکه این منطقه از ۱۸ محال تشکیل یافته که همه باهم قره داغ را تشکیل می‌دهند و ۶۰۰ هزار نفر قره‌داغی در تبریز ساکن هستند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، غلامحسین مسعودی ریحان افزود: ادیبان و چهره‌های بزرگی مانند علامه محمد تقی جعفری، سردارشهید حسن باقری، میرزا طاهر خوشنویس، شهید مدافع حرم ذاکر حیدری، ستارخان، و غیره از قره داغ بودند که امروز نیز انسان های بزرگ چون عاشق چنگیز مهدی پور و اسماعیل ملک جهانی از قره داغ وجود دارد.
مسعودی ریحان با اشاره به اینکه ۳۰ درصد دانشگاهی های تبریز قره داغی هستند گفت: مقام معظم رهبری در زمان تشریف فرمایی به قره داغ در زلزله سال 1391 فرمود: منطقه ارسباران منطقه شجاعت است این را کسانی که با تاریخ آشنا باشند می دانند.
وی اضافه کرد: در تهران نیز مناطقی به نام قره داغ نامگذاری شده است که امیدواریم ‌اعضای شورا و کمیته نامگذاری به این موضوع توجه داشته باشند
مسعودی ریحان با اشاره به درگذشت کودکی که در محله طالقانی حادثه برای وی اتفاق افتاد و کارگر خدمات شهری تبریز گفت: لازم است رعایت اصول ایمنی در کار در اولویت باشد و فردی که موجب فوت کارگر خدمات شهری شهرداری شده است شناسایی شود.
وی افزود: امسال قول کاشت یک میلیون درخت و درختچه را دادیم که هنوز ۱۰۰ هزار از آنها کاشته شده که شهرداری در خصوص ما بقی نیز پیگیر باشد تا بدقول نشویم.
وی ضمن قدردانی از ساماندهی قبر میرزا آقا فرشی توسط سازمان پارکهای شهرداری  تبریز اضافه کرد: از دکتر بهشتی بابت اهدای مجموعه کتاب های خود به کتابخانه دانشگاه تشکر می‌کنم که کار بسیار بزرگی است.
مسعودی ریحان گفت: به شهرداری در خصوص ایمنی فاز های اول و دوم و سوم مترو هشدار می‌دهم و می‌گویم در خصوص بروز حادثه جان صد ها نفر انسان به خطر خواهد افتاد.
عضو شو رای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: در خصوص جانبازان و ایثارگران شهرداری باید گفت مطابق بندهای قانون برنامه ششم توسعه باید گفت ایثار گران شرایط ویژه ای در استخدام دارند و حقوق و مزایای آنها بالاترین حقوق در نحوه فعالیت هستند.
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: آقای شهردار به مدیران ذیربط هشدار دهد که موجب آزردگی ایثار گران نشوند و ایثارگران شاغل در شهرداری را تحقیر نکند.
مسعودی ریحان تصریح کرد: بوجه متمرکز و خزانه متمرکز علیرغم تصویب هنوز اجرا نشده که باید اجرا شود.
وی با بیان اینکه از تفاهمی که انجام شد و کارگران خدمات شهری توانستند تا ۵۰ میلیون وام بگیرند تشکر می‌کنم اظهار داشت: از آقای پورخردمند شهردار منطقه یک بابت مسیر گشایی خیابان ملازینال تشکر می‌کنم و این را نیز متذکر می‌شود که پروژه های بسیاری در حاشیه شهر در زمینه مسیرگشایی راکد مانده که لازم است پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه کودکان کار در شهر و حاشیه شهر افزایش یافته که شهرداری در این خصوص مطالعه کند و از این افراد حمایت و ازاین اتفاقات جلوگیری شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: مکان های امن برای بانوان و دختران بی سرپرست در نظر گرفته شود که برخی اتفاقات در این زمینه مایه شرمندگی است.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.