تاریخ : چهارشنبه 9 مهر 1399
کد 4035

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز:

بازگشت «قره باغ» به آغوش اسلام آرزوی تمام مسلمانان است

علی آجون زاده با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری "قره باغ خاک اسلام است" ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر این منطقه ی شیعه نشین به آغوش اسلام و خاک آذربایجان بازگردد و این آرزوی تمام مسلمانان است.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ نایب رییس شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت :با توجه به 4 قطعنامه ی سازمان ملل ،قره باغ و 7 منطقه ی اطراف آن تحت اشغال ارمنستان هستند و این کشور باید هرچه سریعتر به زیاده خواهی های خود خاتمه داده و مناطق اشغالی را به آذربایجان بازگرداند.
وی با بیان اینکه هرگونه جنگ و خشونت باعث بی ثباتی در منطقه می شود ابراز امیدواری کرد دو کشور با اعلام آتش بس به میز مذاکره بازگشته و با عمل به قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل به مناقشه قره باغ خاتمه دهند.
آجودان زاده افزود: بی شک این مناقشه تنها با پایان یافتن اشغال اراضی آذربایجان توسط ارمنستان و بازگشت این مناطق به خاک آذربایجان حل و فصل خواهد شد.
او ضمن ابراز خرسندی از آزادی برخی مناطق اشغال شده گفت :همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند کشته شدگان جنگ قره باغ شهید و مجروحین نیز جانباز محسوب می شوند، از خداوند متعال برای شهدای آذربایجان علو درجات و برای مجروحین شفای عاجل خواستارم.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.