تاریخ : دوشنبه 7 مهر 1399
کد 4034

حرکت به سمت شهر انسان محور هدف اصلی کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: یکی از اصلی ترین موضوعات مورد بررسی در کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک حرکت به سمت انسان محور کردن شهر است و با توجه به وجود برخی نواقصات و کمبود امکانات، این امر جز در سایه ترکیبی کردن حمل و نقل ایجاد زیر ساختهای ممکن نیست.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز سونیا اندیش اظهار داشت: در شورای پنجم از ابتدا بر انسان محور کردن شهر تاکید شده است و سعی کردیم بر این اساس اقدام کنیم اینطور به نظر می رسد که موفق شده ایم.
وی اضافه کرد: با توجه به شرایط فعلی، موضوع شهر نشینی در کشورهای جهان سوم بسیار پیچیده تر از دیگر شهرها درکشورهای توسعه یافته است.
اندیش تصریح کرد: اگر بخواهیم در شهرها برخی اقدامات اصلاحی انجام بدهیم بسیای از موارد از جمله دسترسی ها، کاربری ها و ... آسیب خواهد دید.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز افزود: زمانیکه در سطح شهراقدام به ایجاد پیاده راه کرده و از ورود ماشین ها جلوگیری می کنیم باید به فکر بار‌انداز در کاربری های تجاری باشیم و توجه کنیم انبارها و مغازه ها و ... قابل دسترسی باشد.
وی با اشاره به بافت بازار تبریز  گفت: بافت بازار تبریز بسیار فشرده است و نیازمند است در این مکان بار اندازها در نظر گرفته شود.
رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: در پیاده محوری برای انسان ها همیشه باید موضوع دسترسی به بازار مورد توجه قرار گیرد و با توجه به این موضوع، در زمان توزیع بار وقتی امکانات نباشد تردد نیز دچار مشکل می شود، چرا که بسته شدن خیابان ها و عدم توجه به موضوعات دیگر کافی نیست.
وی با بیان اینکه شهرداری برای این امر و ایجاد بار اندازهای اقدام به تملک جهت راه اندازی بار انداز کرده است گفت: از طرفی با توجه به زمانبر بودن راه اندازی خط سوم مترو، می توان از حمل و نقل ترکیبی همچون موتورهای برقی در بازار تبریز نیز استفاده کرد.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک گفت: تاکنون 28 جلسه از سلسله جلسات این کمیسیون برگزار شده و تمام این جلسات چندین کمیته تخصصی در خصوص لوایح و طرح های مرتبط با بخش عمران به بحث و بررسی پرداخته.
رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک اظهار داشت: در این کمیسیون  تاکنون بازدیدهای میدانی توسط اعضا کمیسیون صورت گرفته و گزارش های میدانی ترکیبی از پروژه های عمرانی و پروژه های مختلف نهضت آسفالت بصورت مرتب گزارش گیری شده است.
سونیا اندیش خاطر نشان کرد: اولویت هایی که برای سال 99 مد نظر قرار گرفته است از جمله آسفالت معابر،  پروژه های عمرانی و ... یک به یک  در جلسات کمیسیون مطرح و بررسی شده وپس از اولویت بندی و طرح در صحن شورا مصوب شده است.
رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک اضافه کرد: رصد و پایش برنامه هایی که طی 6 ماه گذشته بررسی شده اند از جمله دیگر اهداف کمیسیون طی 6 ماه آتی خواهد بود.
وی تصریح کرد: پایش عملکرد عمرانی مناطق  از دیگر اهداف این کمیسیون است که سعی بر این است که پس از بررسی عملکرد مناطق اگر مشکلی در این حوزه وجود دارد رفع کنیم.
وی در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: این هفته را به ایثار گران، خانواده شهدا و بخصوص بانوانی که در پشت جبهه های نبرد مدافع حقوق میهنمان بودند و  رنجهای بسیاری را متحمل شدند و ایران اسلامی را حمایت میکردند و یاد و خاطره همه عزیزان گرامی میدارم.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.