تاریخ : دوشنبه 7 مهر 1399
کد 4033

ضرورت مطالعه بیشتر همکاری در زمینه ایجاد فیبر نوری در تبریز

اعضای شورای شهر تبریز در دستور دوم جلسه وبینار شورا بر لزوم مطالعات بیشتر در زمینه همکاری با شرکت های خصوصی برای ایجاد فیبر نوری در تبریز تاکید کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز محمد باقر بهشتی در جلسه شماره ۲۰۰ شورای اسلامی شهر که به صورت وبینار برگزار شد و دستور دوم جلسه لایحه شـهرداري تبریز مبنی بر صـدور مجوز حفـاری جهت ایجاد بستر فیبر نوری در قالب اعتبارات بودجه مصوب سالجاری با قید یک فوریت بود گفت: طرح با حضور کارشناسان بررسی شده است این قرارداد دو قسمت دارد، در یک قسمت مجوز حفاری به ایرانسل، به متراژ ۱۸۰ کیلومتر داده می‌شود و در قسمت دوم نیز  حفاری مابقی ۲۲۰ کیلومتر برای اجرای شهر هوشمند با بررسی شرکت های fcp  است.

سونیا اندیش رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز در این خصوص با بیان اینکه این موضوع یک موضوع ساده حفاری نیست و ایرانسل از این محل درآمد دارد گفت: ایرانسل بخش خصوصی است و با ترک تشریفات اینکار را نکنیم چراکه این موضوع می‌تواند به یک درآمد پایدار تبدیل شود، از اعضای شورا و شهرداری می خواهم موضوع را به حفاری تقلیل ندهیم چراکه این موضوع بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه چرا این موضوع به کمیسیون عمران ارجاع نشده است گفت: موضوع متاسفانه ضد و نقیض ارائه شد 
که لازم است یکبار دیگر  به صورت شفاف و مشخص توضیح داده شود.

محرم محمد زاده دیگر عضو شورای شهر نیز با بیان اینکه امروز ما از کمترین امکانات نمی توانیم استفاده کنیم و دلیل آن نبود زیر ساخت‌ها است گفت: زیر ساخت های فیبر نوری در کشورهای توسعه یافته وجود دارد و تمامی مشکلاتی که ما با آن سروکار داریم حل شده است.
وی با بیان اینکه امروز دیگر شرکت‌های مخابراتی نیز می‌توانند این فیبرهای نوری را مانند ایرانسل به کشور وارد کند گفت: از این موضوع میتوان برای دیگر موارد نیز استفاده کرد.
این عضو شورای شهر با بیان اینکه اولین امکانات به دلیل همکاری ایرانسل با کشورهای خارجی وارد میشود افزود: نباید مقابل این موضوع مخالفت کرد.

شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این خصوص با اشاره به اینکه در کنار مجوز به ایرانسل جهت حفاری، زیر ساخت های ایجاد شهر هوشمند را محیا می‌کنیم گفت: در شهرهای مختلف این اتفاق افتاده است و مبلغ قرارداد نیز مقدار قابل توجهی است.
وی افزود: ۱۸۰ کیلومتر توسط ایرانسل  با ارایه یک داکت ۷ کاناله  ایجاد خواهد شد و ۲۲۰ کیلومتر دیگر توسط شرکت های متخصص و مرتبط  با این موضوع .

در پایان جلسه اعضای شورای شهر تصمیم گیری در این خصوص را به علت تمام وقت جلسه ه جلسه آتی موکول کرده و تصویب آن را نیازمند بررسی های بیشتر دانستند.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.