تاریخ : سه شنبه 5 فروردين 1399
کد 3672

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز:

حرکت به سمت توسعه زیرساختهای الکترونیکی نیاز امروز جامعه/ باید مشکلات ناشی از بیماری کرونا را به فرصت تبدیل کنیم

دبیر شورای شهر تبریز گفت: شیوع ویروس و بیماری کرونا در کنار تمام سختی های خود، چالشی برای ما ایجاد کرده تا ظرفیت ها و توان خود در مجموعه شهرداری را افزایش دهیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، سعید نیکوخصلت در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» اظهار داشت: این روزها بار دیگر نشان داد که ما نیازمند حرکت به سمت شهر هوشمند و توسعه زیرساخت های الکترونیکی هستیم.
وی با بیان اینکه ما باید زیر بار این تعهد و فشار برویم، ادامه داد: برای مثال می توان صدور پروانه ساختمانی را به صورت الکترونیکی انجام داد تا شهروند به وسیله گوشی تلفن همراه خود و از خانه، در کوتاهترین زمان موفق به دریافت این پروانه شده و در نهایت بیشترین بازتاب و رضایتمندی حداکثری نیز محقق شود.
نیکوخصلت تصریح کرد: در حال حاضر تمام کشورها در آماده باش بوده و ۱ میلیارد انسان در جهان قرنطینه هستند. باید بدانیم حیات و زندگی ارزش زیادی داشته و نعمت الهی است. باید با رعایت اصول بهداشتی و تحقق «در خانه بمانیم»، باعث تهدید برای زندگی و حیات هیچکس نشویم.
عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر اقدامات شهرداری تبریز در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: همه سعی دارند در این روزها وظیفه خود را به درستی انجام دهند هر کسی به فراخور کار و تخصص خود اقداماتی انجام می دهد که  شهرداری هم با اقدامات گسترده در این امر حضور داشته است.
نیکوخصلت افزود: ضدعفونی مستمر معابر، پیشنهاد تعطیلی بازار تبریز، همکاری تنگاتنگ با پایگاههای مردمی و یگان های ویژه، فعالیت های گسترده معاونت خدمات شهری شهرداری، سارمان آتش نشانی، اداره کل سلامت شهرداری و... از یک ماه گذشته آغاز شده و بدون وقفه تداوم داشته است.
وی با بیان اینکه باید مشکلات را به فرصت تبدیل کنیم، اظهار داشت: با همکاری سازمان فناوری شهرداری تبریز سعی داریم جلسات شورای شهر تبریز را به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کرده و در این خصوص تمرین کنیم.
دبیر شورای شهر تبریز در پایان تصریح کرد: از شهروندان می‌خواهم هر کسی به وظیفه خود عمل کند تا سایر مردم نیز ایمن تر باشند.

powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.