تاریخ : شنبه 24 اسفند 1398
کد 3665

در کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر بیان شد:

لزوم توقف گل کاری شهرداری تبریز/ مردم کرونا را جدی نگرفته‌اند

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در شرایط فعلی که با ویروس کرونا مواجه هستیم لازم است شهرداری برای جلوگیری از ابتلای سبزبانان گلکاری را متوقف و به زمان دیگری موکول کند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز محرم محمدزاده در جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به انتشار ویروس کرونا در تبریز و جهان گفت: متاسفانه برخی از همشهریان عزیز بخاطر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند ، امیدواریم سایر شهروندان نیز با رعایت اصول بهداشتی از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند.
وی با بیان اینکه متاسفانه زحمتکشان اصلی در شهر که همان همکاران شهرداری هستند، شبانه روز به ارائه خدمت مشغول هستند اما امکانات ابتدایی پیشگیری از ویروس در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد و خانواده‌های این عزیزان نگران هستند.
وی با اشاره به گلکاری شهرداری به مناسبت عید گفت: شاهد گل کاری انبوه در تبریز هستیم که می‌توانیم این کار را به ماه های بعدی انتقال دهیم چراکه جان کارگران و کارکنان شهرداری در اولین مرحله برای ما مهم‌است.
محمدزاده با بیان اینکه شرایط کشور ویژه است و نباید همانند سال‌های قبل و عادی رفتار کرد گفت: ۱۳۴ شرکت فعال در زمینه فضای سبز که امکانات سم پاشی دارند می‌توانند خدمات ضدعفونی شهر  را در اختیار شهروندان قرار دهند.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به بودجه ۱۰ میلیاردی اختصاص یافته‌ در شهرداری برای مقابله با ویروس کرونا گفت: امیدواریم بودجه ۱۰ میلیارد تومانی شهرداری برای مقابله با کرونا به صورت هدفمند و کارآمد هزینه شود.
وی با بیان اینکه در برخی مواقع با نگفتن واقعیت ها به مردم خودرا با مشکلات مواجه می‌کنیم گفت: امروز باید یک نفر به عنوان مسئول مقابله با کرونا در کشور تعیین شود‌.
محمدزاده با انتقاد از رفتار عادی مردم گفت: در شرایطی که نیاز است مردم در خانه‌ها بمانند شاهد ترافیک در شهر هستیم.
محرم محمدزاده با بیان اینکه در شورای شهر با کسی تعارف نداریم افزود: کم‌ کاری هیچ‌کسی قابل قبول نیست.
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از زحمات و تلاش‌های دکتر صومی تشکر و قدردانی می‌کنیم که صراحتاً مشکلات موجود را بیان کرد تا شهروندان به شدت بحران پی ببرند.
وی در پایان‌گفت:امروز باید دست در دست‌هم‌ به جنگ کرونا برویم.

همچنین کریم صادق زاده عضو کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این‌جلسه با اشاره به بازدید های انجام‌گرفته از ضدعفونی شهر گفت: در بازدید‌ها از قرارگاه مشترک ضدعفونی شهر شاهد جانفشانی و فعالیت بی‌دریغ کارکنان شهرداری در کنار نیرو‌های نظامی و انتظامی بودیم.
وی افزود: مردانی در شهر هستند که شبانه‌روز با همت عالی برای ضدعفونی کردن شهر و مراقبت از سلامت شهروندان جانفشانی می‌کنند.
صادق زاده ضمن قدردانی از فعالیت‌های انجام گرفته گفت: از فعالیت‌های انجام گرفته تشکر می‌کنیم امروز باید با حفظ روحیه همدلی و یکپارچگی نسبت به گذر از این‌شرایط اقدام‌کرد.
وی با اشاره به لزوم ضدعفونی کردن اماکن پرتردد از جمله وادی رحمت گفت: امروز کارکنان وادی رحمت از جمله افرادی هستند که در خط مقدم‌مبارزه با کرونا قرار دارند اما قرار دادهای کارکنان این‌مجموعه پایین تر از استاندارد ها هست که باید به این موضوع رسیدگی کرد
صادق زاده با اشاره به مدیریت حضور کارکنان در شهرداری گفت: باید به جهت جلوگیری از انتشار ویروس ساعات کاری کارکنان را مدیریت کرده وکاهش دهیم .
وی افزود: امروز کارکنان شهرداری همانند پاکبانان و آتش نشانان و سایرین در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند که نباید زحمات آنان را فراموش کرد.
کریم صادق‌زاده تبریزی با اشاره به لزوم  کاهش رفت و آمد در شهر گفت: در شرایط فعلی باید به سمت استفاده از تکنولوژی‌های نو برای خرید مایحتاج‌مردم برویم.

محمد حسن اسوتچی عضو شورای شهر تبریز در این جلسه ضمن بیان اینکه از زحمات فعالین در عرصه مبارزه با کرونا قدردانی می‌کنیم گفت: کارکنان وادی رحمت در زمینه تدفین باید مورد حمایت قرار گیرند و نسبت به رفع مشکلات قراردادی آنها اقدام کرد.
وی با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز ایمنی  برای جلوگیری از ابتلا به کرونا برای برخی کارکنان خدمات مناطق تامین نشده است  گفت: شهرداری  باید نسبت به رفع کاستی ها اقدام کند.

عبداله تقی‌پور دبیر کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در این جلسه گفت: امروز ما در امتحان الهی قرار داریم و باید حواسمان به اقشار کم برخوردار جامعه باشد و این را بدانیم که اقشار آسیب پذیر جامعه در صورت تعطیلی سراسری شهر با مشکل مواجه خواهند شد.
وی با بیان‌اینکه شیوع کرونا در جامعه به صورت تساعدی افزایش می‌یابد گفت: لازم‌است از تصمیم گیری‌های عجولانه پرهیز کرده و با خرد جمعی برای مشکلات چاره اندیشی کرد.

لازم به ذکر است در این جلسه مصوب شد: 
تجهیزات لازم برای پرسنل عملیاتی تهیه شود.
برگزاری هرگونه بازارچه تحت مدیریت سازمان میادین ممنوع است.
محدودیت حضور در اداره های ستادی با تصمیم مدیر و با پرداخت حقوق و مزایا ارائه شود.
به جهت تشویق پرسنل خدمات شهری و آتشنشانی برای هرکدام ۵۰۰ هزار تومان پرداخت شود.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.