تاریخ : جمعه 25 بهمن 1398
کد 3618

محرم محمدزاده:

تبریز و اصفهان دو شهر دارای مکتب هنری در کشور است

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: تبریز و اصفهان در گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی سهم بالایی داشتند و به عنوان دو شهر دارای مکتب فرهنگی، هنری و علمی در کشور مطرح هستند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز محرم محمدزاده  با اشاره به اینکه دو شهر تبریز و اصفهان از شهرهای تاریخی کشور محسوب می‌شوند گفت: تبریز و اصفهان همواره در طول تاریخ از شهرهای دارای مکتب هنری بوده و هنرمندان بسیاری را برای این مرز و بوم پرورش داده‌اند.
 وی با اشاره به اینکه گسترش تعاملات فرهنگی و هنری میان شهرهای تاریخی کشور موجب اعتلای فرهنگ عمومی جامعه و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به تاریخ و تمدن ایران اسلامی خواهد شد گفت:شهروندان هر دو شهر یا هنرمند بوده یا هنردوست و در دایره هنرمندی‌ها سهیم هستند بنابراین لازم است در قالب برنامه‌هایی مانند شب‌های فرهنگی، فرهنگ و هنر بومی اصفهان و تبریز بیش از پیش شناسانده شود.
محرم محمدزاده با اشاره به پتانسیل های بسیار در زمینه گردشگری و تولید صنایع دستی در دو استان آذربایجان شرقی و اصفهان گفت: مردم هنردوست این دو استان از گذشته نسبت به پیشرفت فرهنگ و هنر در شهر و زادگاه خویش دغدغه‌مند بودند که این دغدغه مندی امروز با افزایش تعامل میان یکدیگر امکان پذیر است.
وی با اشاره به اینکه مردم تبریز مهمان‌ نواز و مهمان‌دوست هستند، ادامه داد: هنر میان شهرها وحدت‌آفرین است همانطور که سبک‌های منحصر بفرد طراحی نقشه و بافت فرش در اصفهان و تبریز می‌تواند به عاملی برای نزدیکی فرهنگ و هنر این دو شهر تبدیل شود.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.